Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

30 mln zł dla organizacji patriotycznych. Rząd rozdaje pieniądze

18
Podziel się:

Mimo szalejącej pandemii na organizacjach patriotycznych rząd nie zamierza oszczędzać. Rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie z Funduszu Patriotycznego.

30 mln zł dla organizacji patriotycznych. Rząd rozdaje pieniądze
Rząd dofinansuje organizacje patriotyczne. (Wikimedia Commons)

Pieniądze z Funduszu Patriotycznego mają być przeznaczone na organizację wydarzeń, np. konferencji, odczytów, koncertów i działań grup rekonstrukcyjnych, a także na "finansowane dużych przedsięwzięć inwestycyjnych oraz infrastrukturalnych".

- Wiemy, jak ważny jest zdrowy patriotyzm. Nie chcemy się rozpłynąć w europejskiej rodzinie państw-narodów - mówił premier Mateusz Morawiecki w lipcu, kiedy zapowiadał powołanie funduszu.

Fundusz działa w ramach Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego. To państwowa instytucja, w której statucie jest "ochrona polskiego dziedzictwa Chrześcijańskiej Demokracji i ruchu narodowego".

Zobacz także: Krajowy Plan Odbudowy. Sikorski: to nie są pieniądze na drogi i mosty

Łącznie budżet funduszu wynosi 30 mln złotych. Na organizację imprez czy konferencji można otrzymać nawet 500 tys. złotych dotacji.

Z kolei na inwestycje, przy wkładzie własnym w wysokości 10 proc. kosztów - do 2 mln i przy wkładzie własnym w wys. 15 proc. - do 5 mln złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
wie W
3 lata temu
Rząd daje nasze pieniądze również faszystom i popiera ich skandaliczne marsze.Jak to się może dziać w Polsce?
znawca
3 lata temu
Tego nie da się skomentować. nasz rząd chyba celowo chce żebysmy chorowali ,umierali.
Marunnio
3 lata temu
Każda organizacja działająca w interesie Polski i Polaków jest mile widziana. Inne szukają sponsorów po za granicami Polski i działają w ich interesie. Nie zmienią tego inwektywy na które sobie niektórzy pozwalają.
Cdx
3 lata temu
No tak wielcy mi patryjoci kasę dostaną i Jarka partia będzie czczona niczym bogowie z grecji wszystkich przekupują niczym jak czciciele z assassinna
Obywatel
3 lata temu
Typowe legalne wyprowadzanie społecznych pieniędzy.