Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Daniel Bochen
|

"300 plus" - wyprawka dla ucznia 2019. Gdzie złożyć wniosek online i w jakim terminie?

0
Podziel się

W lipcu wystartował program "300 plus". Świadczenie jest dodatkowo kwotą przysługującą rodzicom uczniów. Sprawdź, gdzie złożyć wniosek i w jakim terminie.

"300 plus" - wyprawka dla ucznia 2019. Gdzie i kiedy złożyć wniosek?
"300 plus" - wyprawka dla ucznia 2019. Gdzie i kiedy złożyć wniosek? (PAP)
bEhCnfRx

1 lipca ruszyły dwa rządowe programy skierowane do rodzin, "500 plus" oznaczającą świadczenie w wysokości 500 zł na każde dziecko co miesiąc oraz "300 plus" 300 zł dla na ucznia raz do roku.

- Machina ruszyła, wnioski o świadczenie "Rodzina 500 plus" za pośrednictwem internetu można było składać już od północy. Wiele osób posłuchało naszych sugestii i zdecydowało się na złożenie wniosku od razu, nawet jeśli wiązało się to z nieprzespaniem kawałka nocy. W ciągu sześciu godzin rodzice złożyli 22 295 wniosków o "500 plus" i 9 971 o "Dobry start" (tzw. 300 plus) - powiedziała 1 lipca minister rodziny Bożena Borys-Szopa, cytowana przez PAP.

Pierwotnie środki z programu "300 plus" mogli uzyskać rodzice uczących się dzieci do 20. roku życia - pod warunkiem, że nauka została rozpoczęta przed 18 r.ż. i kontynuowana jest np. w technikum (w przypadku dzieci niepełnosprawnych program obejmuje uczniów do ukończenia 24. roku życia).

bEhCnfRz

Jednak na początku lipca rząd przyjął rozporządzenie, z którego wynika, że programem "300 plus" będą objęci także dorośli uczniowie szkół dla dorosłych oraz szkół policealnych.

Dorośli uczniowie będą mogli składać wnioski o przyznanie pieniędzy na wyprawkę od 1 sierpnia.

Zobacz:

"300 plus" - wyprawka dla ucznia 2019. Gdzie złożyć wniosek i w jakim terminie?

Wnioski o wypłatę środków z programu "300 plus" na rok szkolny 2019/2020 można złożyć w wersji elektronicznej już od 1 lipca poprzez bankowość internetową lub rządowy program Empatia. W formie papierowej dokumenty przyjmowane będą od 1 sierpnia.

bEhCnfRF

Jeżeli dokument zostanie wysłany od lipca do końca sierpnia, wypłata świadczenia nastąpi nie później niż do końca września. Zasada jest prosta, im szybciej wniosek zostanie złożony, tym szybciej pieniądze trafią do rodziców.

Jeśli chodzi o wniosek złożone później, rozpatrzenie oraz wypłata świadczenia nastąpi w terminie do dwóch miesięcy od dnia wysłania dokumentów.

bEhCnfRG

Wniosek należy złożyć maksymalnie do 30 listopada, po tym czasie pieniądze nie będą już wypłacane, a program wróci dopiero w przyszłym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhCnfSa
KOMENTARZE
(0)