Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MIW
|
aktualizacja

300 zł dla uchodźców z Ukrainy. Rząd daje jednorazowe wsparcie

Podziel się:

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przyjeżdżają do Polski, otrzymają finansową pomoc od rządu. Chodzi o jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł, które będzie można otrzymać po zarejestrowaniu się, jak ogłosiła podczas poniedziałkowej konferencji szefowa MRiPS Marlena Maląg.

300 zł dla uchodźców z Ukrainy. Rząd daje jednorazowe wsparcie
Minister Marlena Maląg. Dzięki nowej ustawie rządu, uchodźcy z Ukrainy otrzymają jednorazowe świadczenia w wysokości 300 zł, ale pod pewnymi warunkami (PAP, PAP/Rafał Guz, Rafa� Guz)

300 zł jednorazowego wsparcia dla uchodźców z Ukrainy

"Wiele osób, które przekraczają naszą granicę, potrzebuje takiego pierwszego wsparcia. I takim pierwszym wsparciem będzie możliwość, po odpowiednim zarejestrowaniu się, sięgnięcia po jednorazowe wsparcie w wysokości 300 złotych" – wyjaśniła minister rodziny i polityki społecznej.

Powiedziała, że w cały proces wsparcia obywateli Ukrainy zaangażowani są ludzie dobrej woli. Dodała, że w pomoc włączają się także organizacje pozarządowe. Minister przekazała, że obywatele Ukrainy skorzystać będą mogli ze wsparcia w przebranżowieniu się.

"Już dwa tygodnie temu ogłosiliśmy program, który będzie pozwalał, aby obywatele Ukrainy mogli korzystać ze wsparcia w przebranżowieniu się. To jest program +Razem Możemy Więcej+ z budżetem 40 mln zł. Jest to wsparcie, które dostaną polskie instytucje, aby mogły przede wszystkim przyczynić się do włączenia obywateli Ukrainy na rynek pracy" – zaznaczyła Maląg.

W poniedziałek rząd przyjął specustawę, która wprowadza szereg ułatwień dla Ukraińców przybywających do Polski, a także dla osób im pomagających.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl