Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

4 tys. zdrowych świń na rzeź. Rolnik o pandemiach toczących polską wieś

- Patrzymy na epidemię, nie tylko COVID, ale też grypę ptaków i ASF. PiS nie poradziło sobie przez kilka lat z epidemią ASF, świnie chorują w Polsce, kolejne stada są zabijane. Trzy dni temu zabito w Polsce 4 tys. zdrowych świń i poddano utylizacji, tylko po to, żeby nie zachorowały na ASF. Jestem dziś w Wielkopolsce, kilkadziesiąt kurników stoi tu pustych, bo była grupa ptaków. Rolnicy mają zakaz trzymania ptaków przez kilka miesęcy. Musimy się liczyć z tym, że drób będzie droższy, nie będzie zaraz jajek - mówił w programie "Newsroom WP" Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.

31
Podziel się:
KOMENTARZE
(31)
Gosc
3 lata temu
Duzo ludzi narzeka że do produkcji karmy nie daja
Smutek
3 lata temu
ciekawe na co oni czekają ich lament nikogo nie wzrusza tylko działanie ma sens ale jedyne działanie to płacz i na klęczkach do CZęstochowy żałosna część Narodu
Bant
3 lata temu
Oni wykańczają podatkami polskich przedsiębiorców a rolników zabijaniem zdrowych zwierzat
Tr-
3 lata temu
Ciekawe czy federalni też tak ochoczo ubijają bo gdzieś tam obok 100km coś wykryto. Czy w Danii też tak. Czy w Niderlandach na morzu lub kanałach też tak samo. Myślę że to nas chcą wpuścić w kanał. Bo najpierw puszcza się z torbami słabszych.potem to ich handel dyktuje. No i skupuje fermy i pola. !!!!!!!
Mir
3 lata temu
"na rzeź" a jaka różnica dla świń, czy teraz czy za pół roku?
...
Następna strona