Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

400 mln zł ze Skarbu Państwa dla spółki PGZ

10
Podziel się:

Największa pod względem liczby zatrudnionych osób spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej - Mesko - dostanie 400 mln zł z kasy państwa. Pieniądze zostaną wydane na produkcję prochu i amunicji.

Mesko należąca do PGZ dostanie 400 mln zł z kasy państwa. Powstanie proch i amunicja
Mesko należąca do PGZ dostanie 400 mln zł z kasy państwa. Powstanie proch i amunicja (East News)

400 mln zł z kasy państwa dostanie spółka Mesko - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Spółka przeznaczyć je ma na inwestycje związane z produkcją prochu i nowej amunicji - wielkokalibrowej (m.in. do czołgów) oraz małokalibrowej.

Mesko odnosi sukcesy na rynku zbrojeniowym. W zeszłym roku miała obroty rzędu 500 mln zł i nie odnotowała straty. Dzięki zastrzykowi z publicznej kasy rozwinie się jeszcze bardziej. - To jedna z najważniejszych inwestycji mijającej kadencji, dzięki której nastąpi odbudowa zdolności produkcji prochów, amunicji i pocisków, co dla naszego potencjału obronnego jest kluczowe - powiedział dziennikowi szef KPRM i minister Michał Dworczyk, który jest koordynatorem tego projektu.

PGZ czeka teraz na rozpatrzenie wniosku o dokapitalizowanie spółki pieniędzmi ze Skarbu Państwa, który złożyła na ręce premiera w październiku. Umowa doczeka się podpisu Mateusza Morawieckiego najpewniej w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Inwestycja, którą planuje Mesko, pochłonie 440 mln zł, brakujące 40 mln spółka dołoży z własnych pieniędzy.

Zobacz także: Obejrzyj: Chiny chwalą się najnowszą bronią

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(10)
Warszawa
3 lata temu
BRAWO RZĄD INWESTOWAĆ I ROZWIJAĆ POLSKIE FIRMY.... BRAWO... KAŻDA POLSKA FIRMA TO SKARB BRAWO!! ZARZĄD.....
Mick
3 lata temu
To my mamy jeszcze jakąś armię by produkować dla niej pociski?
hahapisur
3 lata temu
polityccy juz czekaja aby zagrabić
rudy,102.
3 lata temu
o,jak takie mamy woisko,jak,te dwie blondasie,na zdjecju.-wszyscy mogom nam,podskoczyc,
Emigrant4X
3 lata temu
Czas najwyższy abyśmy posiadali zdolności do produkcji amunicji inteligentnej nawet zakupując licencję. Od 8 lat nie posiadamy amunicji do czołgów T-72 i pochodnych które przebijają pancerz przeciwnika. Likwidacja zakładu Pionki to wszystko co można by powiedzieć o rządach PO-PSL to dywersja i za to dostaje się kulkę