Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Witold Ziomek
Witold Ziomek
|
aktualizacja

4,25 zł miesięcznie. Nauczyciele pokazują kwoty dodatków do pensji

613
Podziel się

51,21 zł - tyle rocznego dodatku motywacyjnego dostała nauczycielka z 10-letnim stażem. - To są właśnie te mityczne dodatki, które się wypomina nauczycielom - mówi autor bloga Kulturą w Płot, który opublikował zdjęcie wyciągu z konta nauczycielki.

Taki dodatek motywacyjny dostał 10 lat temu nauczyciel z podstawówki. Do dziś niewiele się zmieniło.
Taki dodatek motywacyjny dostał 10 lat temu nauczyciel z podstawówki. Do dziś niewiele się zmieniło. (WP.PL)
bDYPwNOZ

Nauczycielka ze szkoły podstawowej. Staż pracy: 12 lat. Stopień zawodowy: nauczyciel mianowany. Roczny dodatek motywacyjny: 51,21 zł.

- Wychodzi jakieś 4,25 miesięcznie - mówi autor bloga Kulturą w Płot. Zamieszczony na Twitterze wyciąg z konta należy do jego żony. - Taki przelew przychodzi raz w roku. W poprzednich latach było tak samo.

bDYPwNPb

A ponieważ autor bloga sam pracował kiedyś w szkole, wyciąga z szuflady własne dokumenty, sprzed 10 lat. Na pierwszym dodatek motywacyjny wyniósł całe 3,70. Później podniesiono go do 7,10.

- Za pół etatu, więc za cały byłoby pewnie 14,20. Moje pierwsza pensja wyniosła wtedy dokładnie 374 złote - opowiada autor bloga. - I to jest właśnie powód, dla którego przestałem pracować w szkole. Jak ktoś pyta o powód strajku nauczycieli, to niech spojrzy w te dokumenty, to jest właśnie powód. Od lat ten sam.

bDYPwNPh

Kwestiedodatków do nauczycielskich pensji regulują samorządy, dlatego zarobki nauczycieli mogą się bardzo różnić, w zależności od gminy, w jakiej pracują.

Na przykład w Sopocie wychowawca w gimnazjum może liczyć na dodatek w wysokości 170 zł miesięcznie. W Gdyni to 190 zł. W Sopocie dyrektor szkoły ponadpodstawowej lub zespołu szkół dodatkowo dostanie 1500-2600 zł. W Gdyni - 2700 zł.

Jeszcze ciekawiej jest w przypadku dodatków motywacyjnych, które w zależności od samorządu mogą być przydzielane według różnych zasad.

W Szczecinie tego rodzaju dodatek dla nauczyciela nie może przekraczać 40 proc. wynagrodzenia nauczyciela-stażysty, a dodatek dla dyrektora nie może być wyższy niż 10 proc. zasadniczego wynagrodzenia na tym stanowisku. Szczeciński nauczyciel może też liczyć na specjalną nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Przyznaje ją prezydent miasta.

bDYPwNPi

We Wrocławiu o dodatku motywacyjnym zdecyduje dyrektor szkoły. Nie może on przekraczać 30 proc. kwoty bazowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYPwNPC
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(613)
Vlady
2 lata temu
Tylko całkowite sprywatyzowanie nauczania oraz zniesienie przymusu edukacji naprawi sytuację.
Astra
2 lata temu
7.10 zł 10 lat temu, ja teraz mam 6.30
Tolek Banan
2 lata temu
Najwyższe dodatki dostają ci którzy kryją dyrektorów czyli są ich przydupasami. Np słyszłam że w jakiejś szkole syn dyrektorki jezdził na basen a odwoływał inne zajecia ...potem wpisywał tematy i dostawał kasę za wszystko. to samo robiła jego mamuska które miała zajęci dodatkowe oprócz pełnienia funkcji dyrektora. Odwoływała często zajęcia ale wpisywała tematy tak jak by one się odbywłay i brała kasę . Całakadra zastraszona. W szkole mobing. Dyrektorka oprócz tego jest radną całe śrdowisko skoligacone. nawet jak by ktoś chciał porządek zrobić nie ma szans
bDYPwNPD
Iza
2 lata temu
Ale to nic nam nie mówi, proszę pokazać PIT za 2018 r. wtedy pogadamy.
Ada
2 lata temu
Właśnie patrzę na listę do wypłaty na pierwszego dla nauczycieli. Wynagrodzenie nauczyciela dyplomowanego to 3 483,00zł (brutto) + 20% wysługi czyli 3483,00zł + 696,60zł = 4179,60zł, przy uwzględnieniu ulgi ustawowej i podwyższonych kosztach na rękę dostaje 2.983,99zł za 18 godzin lekcyjnych w tygodniu (13,5 godzin zegarowych). Niektórzy nauczyciele mają dodatek motywacyjny i dodatek za wychowawstwo ale nie uwzględniłam tego w wyliczeniach. Zerknęłam jeszcze na listę godzin ponadwymiarowych płatnych na koniec miesiąca (podaję w netto): od 200zł - 1614,68zł oczywiście u dyplomowanego nauczyciela czyli u takiego co najwięcej krzyczy za strajkiem. Godzina ponadwymiarowa nauczyciela dyplomowanego brutto wynosi 46,44zł z tego netto to 32,36zł za 45 minut. Ktoś ma więcej? Do tego dodamy przywileje socjalne, nagrody oraz "13" i oglądając PITy za 2018 rok oświadczam, że średni dochód nauczyciela dyplomowanego netto!!! wynosi 4400 zł - 4700zł miesięcznie. Proszę zerknąć na plan lekcji nauczyciela, często się zdarza, że maja jeden dzień w tygodniu wolny. Pracują 9 miesięcy w ciągu roku a za 3 miesiące laby płatne jak wyżej
...
Następna strona