Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|
aktualizacja

450 zł za najechanie kołem na linię. Taką karę serwuje jeden z operatorów parkingów

197
Podziel się:

Jak podaje serwis Trojmiasto.pl, w gdyńskim Centrum Witawa zmienił się operator, który wprowadził nowe zasady korzystania z parkingu podziemnego. W regulaminie zawarto kontrowersyjny przepis, którego nieprzestrzeganie skutkuje karą w wysokości 450 zł.

450 zł za najechanie kołem na linię. Taką karę serwuje jeden z operatorów parkingów
Na parkingu podziemnym w Gdyni czekają wysokie kary na osoby, które najadą na linię (Unsplash, Michael Fousert)

Lokalny serwis przekazał, że pozostawienie auta z kołem najeżdżającym na linię oddzielającą dwa miejsca parkingowe może skutkować wysoką karą. Przedstawiciele centrum przekonują w rozmowie z Trojmiasto.pl, że robią to z myślą o bezpieczeństwie klientów.

Jak czytamy, obecnie z bezpłatnych dwóch godzin zrobiła się jedna, a do tego nowy regulamin sprawia, że niezwykle łatwo otrzymać tzw. opłatę dodatkową.

Centrum Handlowe Witawa odpowiada

Konrad Węglewski z agencji reprezentującej Centrum Handlowe Witawa w Gdyni przekonuje, że zmiana operatora parkingu jest podyktowana dobrem klientów, ponieważ w interesie centrum jest zapewnienie im bezpiecznego i sprawnego systemu ich obsługi.

– Niestety dotychczasowe praktyki parkujących auta na terenie parkingu oraz omijanie przepisów zmusiły nas do wprowadzenia takiego zapisu do regulaminu. Każdy przypadek naruszenia tego zapisu jest sprawdzany, a firma zarządzająca parkingiem dysponuje pełną dokumentacją zdjęciową tego zdarzenia, przez okres przejściowy zwracano klientom uwagę na ten fakt, poza regulaminem zostały też zamieszczone specjalne dodatkowe tablice z tą informacją – mówi przedstawiciel w rozmowie z serwisem Trojmiasto.pl.

Jak dodaje, osoba zarządzająca centrum przejrzała wszystkie przypadki nałożenia takiej kary porządkowej i każda z nich była zasadna.

Kierowcy często celowo blokują dwa miejsca parkingowe, bo tak jest wygodniej. Każda reklamacja jest rozpatrywana w 72 godziny, a zdjęcia udostępniane zainteresowanym – przekonuje Węglewski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(197)
Genius
4 miesiące temu
Wystarczy linie wziąć między koła i z głowy. Nie ma kary a dwa miejsca zajęte.
Duńczyk
4 miesiące temu
W Danii o dawna jest taka kara i nikt nieme problemu z prawidłowym parkowaniem 😃 jest za 💪
elo
4 miesiące temu
"że pozostawienie auta z kołem najeżdżającym na linię oddzielającą dwa miejsca parkingowe może skutkować wysoką karą." Jestem często na wspomnianym parkingu i powiem tylko, że tam nikt nie najeżdża na linie ponieważ linia znajduję się pośrodku zaparkowanych pojazdów xDD Pozdrawiam
klin
4 miesiące temu
BANDYTERKA USANKCJONOWANA CHORYM REGULAMINEM O KTÓRYM WIĘKSZOŚĆ NAWET NIE WIE . 450 złotych za 1-sze przewinienie to po prostu złodziejstwo . " W regulaminie zawarto kontrowersyjny przepis, którego nieprzestrzeganie skutkuje karą w wysokości 450 zł. ".
Bebzonek
4 miesiące temu
Parkuję tam od lat. Odkąd firma IT PARKING zarządza tym parkingiem to w końcu skończyło się buractwo i parkowanie na dwóch miejscach. Wystarczy pobrać darmowy bilet i zaparkować według oznakowania
...
Następna strona