Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|

5 subtelnych znaków, po których możesz poznać, że szef chce cię zwolnić

17
Podziel się:

Czasami w pracy towarzyszy nam niepokój związany z pewnością naszej pozycji w firmie. O ile jesteśmy specjalistami w swoich dziedzinach, nie musi to oznaczać, że znaleźliśmy się na czarnej liście pracodawcy. Gorzej, jeśli poza niepokojem mamy poczucie, że jesteśmy na przykład pomijani.

5 subtelnych znaków, po których możesz poznać, że szef chce cię zwolnić
Nie jesteś zapraszany na niektóre spotkania, a po napiętej rozmowie z szefem dostajesz maila z opisem tego, o czym rozmawialiście? Możliwe, że przełożony przygotowuje się do zwolnienia cię (Getty Images, 10'000 Hours)

Kiedy to my odczuwamy dyskomfort związany ze swoim zatrudnieniem, możemy zacząć rozglądać się za nową pracą. Z drugiej strony, jeśli to pracodawca jest niezadowolony z naszych wyników, trudno o kontrolę nad sytuacją.

Serwis FastCompany opisuje pięć subtelnych oznak, które mogą pomóc nam zorientować się, że pracodawca zamierza nas zwolnić. Zostały one opracowane przez Allie Hofer z Fairygodboss, serwisu zawodowego dla kobiet.

1. Twój przełożony oczekuje wykonania zadań szybciej niż jesteś w stanie je zrealizować

Zdaniem Allie Hofer ciągłe monitorowanie twojej pracy i sprawdzanie, jak długo zajmuje ci wykonanie jakiegoś zadania, może oznaczać, że przeszedłeś z powrotem na okres próbny. Twój przełożony może częściej weryfikować twoje postępy i zwoływać w tym celu spotkania.

Aby zapanować nad sytuacją, warto spisać wszystkie powierzone zadania i następnie wybrać te najpilniejsze. Na kolejnym spotkaniu przełożony być może doceni postępy. Jeśli tak się nie stanie i będziesz się czuł przytłoczony, a zarzuty szefa odbierzesz jako nieuzasadnione, to sygnał, że nie nadajesz się na to stanowisko.

2. Nie jesteś zapraszany na niektóre spotkania

Gdy o spotkaniu dowiadujesz się w momencie, kiedy inni zmierzają już do salki konferencyjnej, oznacza to, że prawdopodobnie zespół pracuje nad projektem, którego termin realizacji wykracza poza twój okres zatrudnienia.

Autorka artykułu mówi wprost, że szef wyznaczył już twoją "datę ważności" i nie jesteś niezbędną osobą do wykonania danego projektu.

3. Twoja rozmowa z przełożonym została udokumentowania w wiadomości e-mail

Jeśli po napiętej rozmowie na temat swoich wyników otrzymujesz wiadomość z opisem tego, o czym rozmawialiście, może to oznaczać, że szef tworzy właśnie dokumentację stanowiącą podstawę późniejszego zwolnienia.

4. Obowiązki, jakie wykonywałeś do tej pory, są ci odbierane

"Odciążenie" pracownika może oznaczać dwie rzeczy – albo otrzyma on nowe zadania, albo szef deleguje je innym, aby ostatecznie zwolnić osobę, którą już zapisał na swojej czarnej liście.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wraca rynek pracownika? Sedlak: Nadmiar osób niewykwalifikowanych

5. Zatrudniono osobę z większym doświadczeniem na to samo stanowisko

Kiedy podczas standardowego dnia pracy poznajesz osobę, która będzie pracować razem z tobą, ale ma większe doświadczenie, możesz uznać to za sygnał ostrzegawczy.

Firmy rzadko są na w na tyle dobrej sytuacji finansowej, aby zatrudniać nowe osoby na te same stanowiska bez uprzednich zwolnień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
Chore
4 miesiące temu
Ludziom brakuje honoru,dumy i jaj ....Normalny pracodawca mówi prosto z mostu...chłopie szukaj sobie pracy bo nie widzę wspólnej współpracy...A u nas w tych chorym pseudo kapitalistycznym kraju,szukają sposobu jak cie zwolnić i jeszcze tak że wszyscy wiedza że idziesz do zwolnienia tylko nie ty,i wymyślają jakieś powody z tyłka wyciągnięte na siłę.Zero zasad.
Gość
rok temu
Są też inne scenariusze. Pracownik osiągnął najwyższe awanse, ale na awans czeka rok ze względu na skostniałe zasady. Taki bierze staż za granicą, gdzie na start awansuje ze względu na krótszy czas oczekiwania. Taki płaci koszty przelotu, dostaje minimum w tym kraju. Wraca z awansem i bez oszczędności, bo wydał na własne szkolenie. Koszty te same, a szkolenie wykonane. Takie czasowe rozszerzone zwolnienie na awans.
Hans Klos
rok temu
w Januszowie zwanej Cebulandią pracownik traktowany jest jako KOSZTA !!!!! Janusze bysssnesu z nad Wisły nie mogą do tej pory zrozumieć że w pracownika się INWESTUJE !!!Bo to pracownik wykonuje pracę za którą Janusze bysssnesu kupują dobra luxusowe....
Były
rok temu
A najgorzej jest jak się ma za swojego przełożonego który mało zna się na pracy i od samego początku upatrzy sobie chłopca do bicia nie dawajcie się szefm się bywa a pracownikiem się jest
Maria
2 lata temu
Ci wykwalifikowani ludzie tak ciężko pracujący na urzędach narzekający że mało zarabiają a wystarczy zobaczyć na facebook ich aktywność w czasie pracy .Ale jak szef jednego dnia pracuje na kilku etatach to można.