Notowania

500 plus na pierwsze dziecko. Rafalska: Zachęcam do wysyłania wniosków online

Wnioski ws. 500 plus na pierwsze dziecko można składać od lipca - mówiła minister rodziny Elżbieta Rafalska w Sygnałach Dnia Polskiego Radia. Im szybciej samorządy otrzymają wniosek, tym większa szansa na szybsze otrzymanie pieniędzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
6 mln 800 tys. dzieci ma skorzystać z rozszerzonego programu Rodzina 500 plus. (Fot: Piotr Molecki/East News)

We wtorek rząd przyjął projekt ustawy rozszerzającej program "Rodzina 500+" na pierwsze dziecko. - To ważny krok dot. zmian w programie Rodzina 500 Plus. Najważniejsza zmiana to zniesienie kryterium dochodowego - mówiła minister w wywiadzie dla Radiowej Jedynki.

Świadczenie obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia. Minister przypomniała, że pieniądze nie są przyznawane automatycznie, a na wniosek.

- Wnioski w formie elektronicznej można składać od 1 lipca. Będzie to wniosek uproszczony, bo część danych wypada z tego wniosku, znika kryterium dochodowe. Jak złożymy wniosek internetowy, będzie on szybciej dostarczony i jest szansa, że szybciej rozpatrzony - radziła minister rodzicom.

Obejrzyj także: 500 plus na pierwsze dziecko: "Klasa średnia kupi zegarek, nie kartofle"

Z kolei od sierpnia zacznie się przyjmowanie wniosków pisemnych. Samorządy mają trzy miesiące na ich rozpatrzenie - pieniądze jednak nie przepadną, zostaną wypłacone z wyrównaniem za lipiec, sierpień i wrzesień.

Minister mówiła, że problemem jest to, że spadła liczba kobiet, które decydują się na pierwsze dziecko. Ma nadzieję, że rozszerzony program zachęci Polaków do posiadania dzieci.

Z programu po zmianach skorzysta 6 mln 800 tys. dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: 500+, 500 plus, elżbieta rafalska, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-04-2019

waldekPrzecież aby dac 500+ trzeba 700 zabrać. To sie własnie teraz dzieje. Juz zaplanowano wyższe podatki( za dochód brutto 42tyś/rok zapłacisz 32% podatku … Czytaj całość

17-04-2019

agaNie wiem po co te podle komentarze, Polakowi nie dogodzisz, nie bylo 500plus bylo zle, jest 500 plus tez jest zle

17-04-2019

Brawo piss"Z programu po zmianach skorzysta 6 mln 800 tys. dzieci." A ile skorzysta krów i świń ? Zaraz patologia zacznie kalkulacje robić ile zwierząt kupić … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (23)