Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

5G w Polsce. Mosbacher ponownie zabiera głos

581
Podziel się

"Z niecierpliwością czekam na rozmowy sekretarza stanu Mike'a Pompeo w ten weekend z polskim rządem na temat współpracy i zapewnienia bezpieczeństwa sieci 5G" - napisała na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Georgette Mosbacher znowu zabrała głos ws. 5G i wizyty amerykańskiego sekretarza stanu w Polsce
Georgette Mosbacher znowu zabrała głos ws. 5G i wizyty amerykańskiego sekretarza stanu w Polsce (East News)
bCYanWMl

Amerykańska ambasador po raz kolejny zabrała głos w sprawie technologii 5G.

"Wspaniale widzieć działania prezydenta Trumpa dot. 5G w USA w celu udostępnienia jego szerszego spektrum do użytku komercyjnego! Z niecierpliwością czekam na rozmowy sekretarza Pompeo w ten weekend z polskim rządem na temat współpracy i zapewnienia bezpieczeństwa sieci 5G" - napisała na Twitterze.

Przypomnijmy, że w najbliższy weekend Mike Pompeo ma przyjechać do Polski. To wtedy ma zostać podpisana m.in. umowa o współpracy wojskowej pomiędzy USA a Polską.

bCYanWMn

Obejrzyj: Tik Tok będzie zakazany? "Ameryka prowadzi grę. Jesteśmy za wolnością"

Jednocześnie ma to być jednak wizyta, podczas której władze będą rozmawiać o technologii 5G.

Temat ten pojawia się w dyplomacji amerykańskiej od bardzo dawna. Jeszcze w ubiegłym roku ambasador Mosbacher przestrzegała Polskę przed współpracą z Chinami na tym polu.

Wielokrotnie podkreślała, że chiński koncern Huawei, który miałby być operatorem technologii, może udostępniać dane wrażliwe chińskiemu rządowi. Doszło nawet w tej sprawie do dyplomatycznej przepychanki z ambasadorem Chin.

bCYanWMt

Amerykanie liczą na to, że to właśnie firmy z USA będą uczestniczyć we wprowadzaniu technologii 5G w Polsce.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bCYanWMO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(581)
Polak
miesiąc temu
Robią sobie z Polski kolonię, cały świat podejmuje decyzje za Polskę i o Polsce tylko nie sama Polska. To już przestaje być śmieszne. To jest przykre i żałosne. Sprzedali Polskę. Sprzedawczyki,jeszcze mówią nam że jesteśmy zieloną wyspą Tuska,Rostowskiego,itp. PIS też wcale nie jest lepszy. Polska będzie tylko na mapie świata i w ogóle nie liczącym się krajem na arenie międzynarodowej. A tej Pani trzeba powiedzieć Dowidzenia!!!
Marek
miesiąc temu
Polska wyzwoliła się spod dominacji ZSRR a PiS teraz składa z nas lenno USA.To ta dobra zmiana
Janek
miesiąc temu
A dane wrażliwe będą przechwytywane nie przez Chiny a przez USA... Też mi różnica
bCYanWMP
Dr Pajhiwo
miesiąc temu
Jeszcze wszystkim ta amerykanizacja wyjdzie bokiem.
Bajdurzenie
miesiąc temu
Taa...przyjeżdża aby dopiąć 447.
Najnowsze komentarze (581)
Nie dla Obcyc...
miesiąc temu
Nie jestesmy pani wlasnosci pani Moshbacher (dziwne nazwisko , takie malo amerykanskie....). Prosze nie ingerowac w nasze sprawy, nie chcemy 5G w Polsce. Swiatlowody to nasza przyszlosc! A jesli zamierzacie nas usmazyc to gorzko pożałujecie ...Polak potrafi i mam nadzieje ze te wszystkie nadajniki 5 zapłoną kiedys az do zgliszczy !
procedurka
miesiąc temu
A czy mamy wybór ? Jak nie Chiny, jak nie USA, to co ? Czeka nas tylko sraczka. Nie ważne kto, to i tak będzie miał nasze wrazliwe dane. Chyba ,że lewica ze Sweterkiem na czele zaproponuje nam sieć z Putinowskiej Rosji 5G, czyli 5 x gawno.
Mia
miesiąc temu
Jestem za silną współpracą z USA, ponieważ w odróżnieniu od Unii Europejskiej, USA wywiązuje się przynajmniej z części zobowiązań i nie wymaga ślepego posłuszeństwa w kwestiach ideologicznych.
PEŁO!
miesiąc temu
PO wpisach widać że agentura Rusko-Szkopaska w POlszy ma się świetnie.Co nie pamiętacie okupacji 1939-45?a póżniej 1945-89?macie pamięć bardzo wybiórczą.Jak wyszli na okupacji USA np.Japończycy,Niemcy,a jak wyszła Polska na okupacji Hitlera i Stalina?do szkoły dzieciaki,a płatni agenci niech nie piszą bzdur,bo nic nie jest za darmo na tym Świecie,a położenie geograficzne mamy jakie mamy.Oczywiście WPO jak przystało w wolnym Świecie,demokracji,wolności słowa i tak mi tego nie puszczą jak POprzednich wpisów,normalka PO europejsku.
hreczek
miesiąc temu
Walka się toczy nie o technologię ale o podsłuchiwanie i natrętne reklamy. Kto będzie lepszy Chiny czy Ameryka. Mam trzecią opcję niech to będzie Rosja, a pozostałych przepędzić. Ilość danych Rosjan tak zasypie że tego po prostu nie ogarną
JAN
miesiąc temu
górale z wzgórz Golan rozdają kart !! ten pan na zdjęciu to typowy pantofel szok 1
jacek
miesiąc temu
Georgetta , jest lojalna wobec Polski , i robi co może najlepiej jak umie. Wiadomo że świat idzie coraz dalej i szybciej, i wiadomo że coś za coś. Nikt prezentów nie robi.... Są dyspozycyjne media (dzień dobry) które nienawidzą Polski i wszystkiego co polskie. Wsparcie dla wrogów rodziny, kościoła, rządu, jest tutaj stałe. V kolumna, dywersja informacyjna.
observer
miesiąc temu
Dobrze że Plus zrobił swoje 5G bez Huawei. Chociaż jedna sieć bezpieczna
bCYanWMH
Pamietliwy
miesiąc temu
Wolę układ z ÙSA niż z Niemcami, Rosją, czy komunistyczne Chiny.
DAREK
miesiąc temu
Brawo, pani Ambasador tak trzeba robić ! - POKOmuny mamy dość !
Do PO, KODu i...
miesiąc temu
Do PO, KODu i Kasty ! Do PO,.... Nic wam juz teraz nie POmoże !!!
emeryt
miesiąc temu
Tak, jak Wyborcza, czy TVN, tylko szczuć, jątrzyć na rząd, a winę zwalać na PIS
JoN
miesiąc temu
No i ma rację ! Chcemy należeć do zachodniego kręgu kulturowo-społeczno-przemysłowego czy do wschodniego nie liczącego się z jednostką.Wybór jest bardzo prosty ! -- Brawo PIS .Żeby jeszcze tych donosicieli na zachód wyrzucić z kraju !
procedurka
miesiąc temu
A czy mamy wybór ? Jak nie Chiny, jak nie USA, to co ? Czeka nas tylko sraczka. Nie ważne kto, to i tak będzie miał nasze wrazliwe dane. Chyba ,że lewica ze Sweterkiem na czele zaproponuje nam sieć z Putinowskiej Rosji 5G, czyli 5 x gawno.
...
Następna strona