Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

600 komputerów dla dzieci. By mogły zacząć uczyć się online

55
Podziel się

Fundacja Impact, w ramach akcji #KomputerDlaUcznia, przekazała gminom już 600 komputerów z internetem przeznaczonych do nauki przez sieć. Sprzęt trafi do najbardziej potrzebujących dzieci, m.in. z Trzebini, Chrzanowa, Nysy, Łubniany, Bierutowa i wielu innych miejscowości.

600 komputerów dla dzieci. By mogły zacząć uczyć się online
600 komputerów dla dzieci. By mogły zacząć uczyć się online (materiały partnera)
bEpvYaDF

Artykuł powstał przy współpracy z ImpactCEE

W związku z wybuchem pandemii koronawirusa od dwóch miesięcy uczniowie w całej Polsce uczą się online. Jednocześnie z danych Ministerstwa Cyfryzacji wynika, że dla 200 do nawet 500 tys. uczniów przeszkodą w czynnym wzięciu udziału w edukacji online jest brak komputera z dostępem do internetu.

bEpvYaDH

#KomputerDlaUcznia

Sytuacja ta stała się impulsem do uruchomienia akcji #KomputerDlaUcznia, której celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu wśród dzieci i młodzieży. I są już wymierne efekty podjętych działań - przy wsparciu partnerów takich jak BNP Paribas, Orange Polska i PayU udało się kupić 600 nowych komputerów.

Sprzęt za pośrednictwem gmin trafi do najbardziej potrzebujących dzieci. Największe wsparcie Fundacja otrzymała od Banku BNP Paribas, który sfinansował zakup 523 sztuk sprzętu, a internet do końca roku dostarczył Orange.

Pomoc dzięki dedykowanej stronie

Z najnowszych informacji Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika, że szkoły będą zamknięte do końca roku szkolnego. Powrót do szkół być może będzie możliwy jedynie dla uczniów klas I-III. Dlatego tak ważne jest, aby każde dziecko w Polsce już teraz miało odpowiedni sprzęt, by móc bez przeszkód uczyć się z domu i mieć kontakt z rówieśnikami.

bEpvYaDN

Na potrzeby akcji została utworzona specjalna platforma, dostępna pod adresem www.komputerdlaucznia.com, łącząca darczyńców, fundatorów sprzętu oraz tych, którzy potrzebują pomocy. Za jej pośrednictwem ośrodki pomocy społecznej, placówki oświatowe oraz urzędy gmin mogą zgłaszać zapotrzebowanie na sprzęt komputerowy dla dzieci i młodzieży ze swoich miejscowości. Na platformie publikowane są także sylwetki młodych ludzi, którzy już uzyskali wsparcie.

Cały czas trwa także zbiórka pieniędzy za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl. Będzie ona aktywna przynajmniej do końca maja. Link do zbiórki https://zrzutka.pl/komputerdlaucznia.

bEpvYaDO

Partnerami organizacyjnymi akcji są: GovTech Polska, PayU i 300Gospodarka.
Partnerami wspierającymi akcji są: Bank BNP Paribas i Orange

Artykuł powstał przy współpracy z ImpactCEE

bEpvYaEi
KOMENTARZE
(55)
wsad
rok temu
PAD to człowiek, który cywilizuje ruchy PiS. Teraz odpowiada już przed Bogiem i historią, bo trzeci raz nie może startować. Nie będzie się oglądał na partię, bo będzie mu zależeć na zapisaniu się w historii
Pitch Black2
rok temu
Brawo, akcja zapewniła dostęp do edukacji dla 0,5 % potrzebujących dzieci, oby tak dalej
Trolle do tup...
rok temu
Wincyj hejtu nieudaczniki...💩😷💩😷💩😷🔥😁😁😁😁
bEpvYaEj
Matka
rok temu
Ja mam pytanie ? Dlaczego nauczyciele zaniżają oceny uczniom chociaż niczego nie uczą ! Tylko zadaja zadania bez żadnego tłumaczenia ?
Maja
rok temu
A po co teraz te komputery? Za 3 tyg koniec roku szkolnego, chyba od wrzesnia nauczyciele pofatyguja sie juz do pracy???
...
Następna strona