Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|

600 zł za zaszczepienie się? Jest nowa propozycja

878
Podziel się:

Proponujemy zachętę w postaci wypłacenia 600 złotych za zaszczepienie się przeciw COVID-19 - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przed spotkaniem z marszałek Elżbietą Witek.

600 zł za zaszczepienie się? Jest nowa propozycja
PSL proponuje wypłacenie 600 zł za zaszczepienie się przeciw COVID-19 (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)

W środę w Sejmie rozpoczęło się spotkanie marszałek Elżbiety Witek z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Tematem jest wypracowanie projektu ws. weryfikacji szczepień. Poza posłami i senatorami w spotkaniu biorą udział m.in. wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i przedstawiciele Rady Medycznej.

Kosiniak-Kamysz podkreślił w środę na konferencji prasowej przed spotkaniem, że przedstawiciele Koalicji Polskiej - PSL idą na nie z własnymi pomysłami. - Uważamy, że jest potrzeba większych zachęt do szczepień przeciw COVID-19, że rząd nie wykonał wszystkiego co możliwe - powiedział lider PSL. Dlatego - poinformował - "proponujemy bardzo jasną zachętę, świadczenie w wysokości 600 złotych za zaszczepienie się". - Nie ma już dzisiaj innego wyjścia. Niektóre kraje to wprowadziły, wprowadziła to Grecja, wprowadziły to Stany Zjednoczone - wskazał szef ludowców.

Zobacz także: "Położył ten program". Posłanka żąda dymisji

Według niego, "taki bonus, który daje mobilizację finansową dla osób, które się zaszczepiły i które się zaszczepią w pełnym wymiarze, pełnym cyklem szczepień". - To jest wielomiliardowy nie wydatek, tylko inwestycja - ocenił Kosiniak-Kamysz.

600 zł za zaszczepienie się? Jest nowa propozycja

Druga propozycja, o której mówił prezes PSL, dotyczy personelu niemedycznego i dodatku covidowego dla nich, który "powinien być wprowadzony na stałe".

O trzeciej propozycji poinformował poseł Jacek Protasiewicz (KP-PSL).

To jest umożliwienie pełnego finansowania zabiegów medycznych, zarówno profilaktycznych, jak i leczenia w prywatnej służbie zdrowia przez państwo, nie tylko dla zaszczepionych, ale w szczególności dla zaszczepionych

- oświadczył Protasiewicz.

Jego zdaniem, większość prywatnych szpitali jest wolna od pacjentów covidowych. - W związku z tym państwo powinno sfinansować zabiegi, leczenie i badania profilaktyczne obywateli RP właśnie w prywatnej służbie zdrowia - powiedział poseł KP-PSL.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaprosiła szefów klubów i kół parlamentarnych na zaplanowaną na środę rozmowę w sprawie wyjścia ponad podziałami z projektem ustawy dotyczącym możliwości weryfikacji szczepień pracowników. Jak mówiła, jeżeli na środowym spotkaniu kluby i koła parlamentarne wyrażą zgodę i wolę współpracy, powinien powstać międzyklubowy zespół, który wypracuje założenia ustawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(878)
wres
2 lata temu
Absurdalna propozycja. Rząd jak do tej pory to wszystkie koszty bierze na siebie i po co ma jeszcze dopłacać osobom, które w inny sposób pojmują prawo do wolności i nie chcą się szczepić. Więc niech każda osoba określi się czy jest zaszczepiona, czy też nie będzie się szczepiła. Moja PROPOZYCJA jest taka każdy obywatel obowiązkowo składa OŚWIADCZENIE w którym sam określa się czy jest zaszczepiony , czy wyraża zgodę na zaszczepienie się i zaszczepi się w terminie 1 tygodnia, bądź że nie wyraża zgody na zaszczepienie się. W OŚWIADCZENIU powinno być pouczenie, że w przypadku zachorowania na covid i konieczności hospitalizacji OSOBA NIEZASZCZEPIONA pokryje koszty leczenia wynikające z różnicy pełnych kosztów hospitalizacji pomniejszonych o koszt darmowej szczepionki i koszt pomniejszony o średni koszt hospitalizacji osoby zaszczepionej wymagającej standardowej hospitalizacji w wyniku zakażenia covid tj. około 5 dni. To są koszty ponoszone przez rząd dla ochrony zdrowia każdego obywatela niezależnie od tego czy opłaca składkę zdrowotną, czy nie. Pozostałe koszty leczenia (różnica) osób niezaszczepionych to już ich prywatne obciążenia finansowe, koszty wynikające z niewłaściwego korzystania ze swojej wolności, nie szanujących prawa do wolności innych, naruszających prawo do wolności innych. Wnioski są takie-------, 1) jak osobie niezaszczepionej uda się i przeżyć covid w czasie hospitalizacji w terminie do 5 dni to nie ponosi żadnych kosztów leczenia------------------------------------- 2) jak osobie niezaszczepionej czas standardowej hospitalizacji przedłuży się ponad 5 dni to jest zobowiązana do pokrycia kosztów leczenia(różnicy kosztów); w przypadku zgonu nie ponosi kosztów -------------------------------------------- 3) jak osoba niezaszczepiona będzie wymagała rehabilitacji w wyniku powikłań po covid to też ona ponosi wszystkie koszty dalszego leczenia--------------------------------------- 4) jak osoba zaszczepiona jest hospitalizowana w wyniku zakażenia covid, to nie ponosi żadnych kosztów--------------------------------------------------------------------------------------------- 5) jak osoba zaszczepiona jest hospitalizowana w wyniku zakażenia covid wymaga rehabilitacji w wyniku powikłań po covid, to nie ponosi żadnych kosztów.
Top
3 lata temu
To jest doskonały pomysł i będę o nim stałe przypominał. Ja mogę poczekać z zaszczepieniem, ja mam czas
JaszczurJad
3 lata temu
może od razu emerytury do żywotnie i comiesięczne za dodatkowe 600 niezaleznie od wieku zaszczepienia
rozum
3 lata temu
ale to sa oszuści, te 600 to bedzie z funduszu socjalnego i to jeszcze opodatkowane
Rom
3 lata temu
A z jakiej racji kasa za szczypienie
...
Następna strona