Trwa ładowanie...
bDSLsHYR

Notowania

Szczepienie – Wszystkie wiadomości

15
31.03.2021 14:06

SZCZEPIONKA
 / 
Minister finansów zaszczepiony. "Klucz do naszej wolności"

Minister finansów Tadeusz Kościński już po szczepionce przeciwko COVID-19. - Drapię się w głowę i zastanawiam się dlaczego Polacy z takim dystansem podchodzą do szczepień. Przecież w naszych genach jest wpisane, że walczymy za naszą i waszą wolność. Przecież ta szczepionka to jest nic innego, jak klucz do naszej celi, w której siedzimy wszyscy z tymi obostrzeniami. To klucz, żeby wyjść na tę wolność - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tadeusz Kościński, minister finansów. - Zachęcam wszystkich. Przypominam, że ponad 450 mln ludzi na świecie już się zaszczepiło i nie słychać, by był z tym jakiś większy kłopot, a nawet mniejszy kłopot. Lepiej się zaszczepić, niż ryzykować zarażeniem koronawirusem - dodał.

7
04.03.2021 12:52

SZCZEPIONKA
 / 
40 mln zł od PFR na "polską" szczepionkę. Co firma zrobi z tymi pieniędzmi?

Polski Fundusz Rozwoju zainwestuje 40 mln zł na rozwój polskiej produkcji szczepionki przeciw COVID-19. - Te pieniądze będą przeznaczone na podwojenie mocy produkcyjnej. Obecnie Mabion posiada dwa bioreaktory, w których może produkować tę szczepionkę. Za te dodatkowe 40 mln zł, które otrzymamy od PFR, będziemy w stanie podwoić moc produkcyjną - powiedział w programie "Money. To się liczy" Adam Pietruszkiewicz, członek zarządu Mabion SA. Był też pytany, czy dzięki umowie z Novavaxem firma będzie zatrudniała nowe osoby. - Bardzo możliwe, że pojawią się nowe miejsca pracy. Razem ze zwiększeniem mocy produkcyjnych, na pewno będzie zwiększone zapotrzebowanie na pracowników - powiedział.

5
04.03.2021 11:51

SZCZEPIONKA
 / 
Ta szczepionka różni się od innych, powstanie w Polsce. Co konkretnie ją wyróżnia? Jest bezpieczna?

Polska firma Mabion wyprodukuje szczepionkę przeciw COVID-19. Preparat różni się od tych, które już są dostępne, oparty jest na wcześniej wynalezionej technologii. - Nasza szczepionka, czyli szczepionka białkowa, opiera się na bardziej sprawdzonej, istniejącej w innych szczepionkach technologii. W szczepionce białkowej produkuje się mały fragment białka koronawirusa. To nie jest wirus, to jest białko, które jest na koronie tego wirusa. Po wszczepieniu, organizm uczy się walki z prawdziwym koronawirusem, ciało będzie umiało rozpoznać te białka - powiedział w programie "Money. To się liczy" Adam Pietruszkiewicz, członek zarządu Mabion SA. - Szczepionka w technologii białkowej jest bardzo skuteczna i bardzo bezpieczna dla osób starszych. Co do skuteczności, to jest ona na poziomie ok. 90 proc., łącznie w wariancie wirusa z Wielkiej Brytanii. Nieco mniejsza skuteczność jest w przypadku wariantu południowoafrykańskiego, ale nadal bardzo skuteczna - powyżej 60 proc. - dodał.

53
05.01.2021 8:38

SZCZEPIENIE
 / 
Szczepienia na COVID-19. Mariusz Walter: Nie czuję się na tyle winnym, żebym rozważał, jak się powinienem zachować

Współzałożyciel i były prezes Grupy ITI i TVN Mariusz Walter miał również znaleźć się w grupie zaszczepionych poza kolejnością.

43
26.12.2020 10:15

EPIDEMIA
 / 
Szczepionka na covid. Przed szczepieniem konieczna kwalifikacja lekarska

Do szczepienia przeciw COVID-19 kwalifikować będzie lekarz na postawie badania i wywiadu z pacjentem - wystawi e-skierowanie. Szczepienia ruszą 27 grudnia, w pierwszej kolejności szczepione będą osoby z grup priorytetowych.

bDSLsHYT
11
26.12.2020 8:35

PANDEMIA
 / 
Szczepionka na koronawirusa już w Polsce. Teraz jest w drodze do hurtowni

Pierwsza partia szczepionek przeciw COVID-19 dotarła do Polski. To 10 tys. fiolek, które z belgijskiego magazynu firmy Pfizer wyruszyły już w nocy z 24 na 25 grudnia. Prezes ARM dodaje: wszystkie szczepionki są już w drodze do hurtowni farmaceutycznych.

969
20.12.2020 14:10

SZCZEPIENIE
 / 
Przywileje dla zaszczepionych. Rząd odkrywa karty

Zaszczepieni na koronawirusa nie będą musieli przestrzegać limitów podczas spotkań towarzyskich ani iść na kwarantannę po wjeździe to Polski. To wszystko przewiduje projekt rządowego rozporządzenia.

45
15.12.2020 12:48

COVID
 / 
Narodowy program szczepień. Morawiecki: nie będziemy oszczędzać

Rusza narodowy program szczepień, rząd przyjął projekt w tej sprawie. "Musi zaszczepić się jak najwięcej z nas, to nasza narodowa misja" - powiedział premier Mateusz Morawiecki i zapewnił, że na ten program rząd nie będzie szczędził pieniędzy.

273
03.05.2018 8:47

ODRA
 / 
Nawet 50 tys. zł kary za brak szczepień. Liczba zaszczepionych dzieci alarmująco spada

Państwowy Zakład Higieny poinformował, że odsetek dzieci zaszczepionych przeciwko odrze po raz pierwszy w historii spadł poniżej bezpiecznego poziomu. Polacy sami fundują sobie epidemię.

bDSLsHYZ
30.05.2016 6:25

LEKI
 / 
Rośnie zainteresowanie odpłatnymi szczepionkami

Po krztuścu i odrze przyszła kolej na ospę - na rynku coraz częściej brakuje preparatów ochronnych. Firmy nie nadążają z ich produkcją - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

06.11.2015 18:05

SZCZEPIENIE
 / 
Za nieszczepienie dziecka grzywna lub pozbawienie praw rodzicielskich

Za nieszczepienie dziecka grzywna jako egzekucja administracyjna lub pozbawienie praw rodzicielskich - przestrzegają eksperci.

19.04.2013 6:44

SZCZEPIENIE
 / 
Polska służba zdrowia. Szczepienia dzieci przeciw pneumokokom są konieczne

Specjaliści ocenili, że zmiany przyniosłoby oszczędności budżetowi państwa, bo koszty hospitalizacji chorych są bardzo wysokie.