Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Paszport covidowy. Jak będzie wyglądał i gdzie będzie działał?

Trwają testy certyfikatu, który potwierdza szczepienie i pozwala poruszać się po krajach Unii Europejskiej. Jak to będzie wyglądało i co z podróżowaniem do krajów spoza Unii? - Norwegia, Islandia, Lichtenstein - te kraje nie są w Unii Europejskiej, ale aktywnie uczestniczą w testach. Szwajcaria jeszcze się zastanawia, Wielka Brytania jest jeszcze niewiadomą, tak samo jak Chorwacja - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Justyna Orłowska, pełnomocnik premiera ds. GovTech. - Już teraz Unia Europejska uzgodniła kierunek, ale rozporządzenie, które zostanie wydane, będzie trwało rok. Więc nie będzie to rozwiązanie na stałe, nie chcemy, by taka sytuacja była permanentna. Natomiast na razie jest to aplikacja mObywatel lub strona pacjent.gov.pl, tam wyświetli się kod QR, który będziemy prezentować przekraczając granicę - dodała.

0
0
140
Podziel się
Komentarze (140)
zobacz więcej komentarzy (140)
KOMENTARZE
(140)
Gosia RFN
rok temu
Deratyzacje zrobic
antyciemnota
rok temu
Czy to że nie chcę uczestniczyć w eksperymencie medycznym to od razu upoważnia chętnych do szczepień do wyzywania przeciwników dokładnie tego szczepienia (a nie wszystkich na inne poważne choroby) od antyszczepionkowców i płaskoziemców? Europejska Agencja Leków dopuściła WARUNKOWO te preparaty. Nie gwarantuje 100% owej odporności (jak w przypadku innych szczepionek), wszyscy władczy zawczasu umyli ręce i nie odpowiadają za takie działania. Dlaczego na wzór doktora Mengele nakazuje się ludziom udział w eksperymentach? Dlaczego? Pytam dlaczego wprowadzane są nierówności? Chyba skoro odpowiedzialność została zrzucona na przeciętnego obywatela, to nie ma on wyboru? Dlaczego straszy się przymusem? Ludzie tak bardzo przyzwyczaili się do życia na tzw. pokaz, że zaszczepią się, bo inni też się szczepią i będą mogli pochwalić się wyjazdem na koniec świata. Po prostu KONIEC ŚWIATA! Podział na lepszych zaszczepionych i świrów płaskoziemców.
misuszatek
rok temu
Od 4 do 20 kwietnia leżałem w szpitalu covidowym. Z 12 łóżek w segmencie, w którym leżałem przez tydzień opróżniło się 5 (ale to nie byli ozdrowieńcy tylko odwożeni do pomieszczenia z napisem "pro mortem"). Po takim doświadczeniu niestraszne mi 2 czy nawet 3 iniekcje. Płaskoziemcy chamsko pasożytują na zaszczepionych i ozdrowieńcach. Życzę im aby pozarażali starszych rodziców i dziadków - należy się im kara za niepowodzenie wychowawcze - że wychowali takich egoistów.
sznurowadlo
rok temu
Najgorsze w tych antyszczepionkowych wpisach jest to, że wolacy przestali się wstydzić ignorancji i ciemnoty. Ba, są z tego dumni, że są ignorantami i ciemniakami. W średniowieczu prekursorzy antyszczepionkowców i płaskoziemców palili stosy a dzisiaj sieją hejt na forach. Wyborcy prawych i sprawiedliwych.
ROZUM
rok temu
A czy Międzynarodowa Ksążeczka Szczepień (taka żółta) honorowana przez WHO i wszystkie kraje świata z wpisem o szczepieniu nie może wystarczyć? Mam tak wszystkie szczepienia od tężca po cholerę (taka choroba zakaźna) i mam tam także wpisaną szczepionkę przeciw COVID. Po co mam wozić tyle dokumentów?
...
Następna strona