Trwa ładowanie...
bEEbUSqd
Notowania
Przejdź na

Szef będzie wiedział o szczepieniu. "Dobre rozwiązanie, ale rząd musi wprowadzić coś jeszcze"

Rząd pracuje nad przepisami, które umożliwią pracodawcom pozyskiwanie wiedzy na temat szczepień pracowników. - Jestem za tym, żeby wiedzieć, czy pracownik jest zaszczepiony. Jeśli mam naradę i jest tam 10 czy 15 osób, to nie chciałbym, że w grupie menadżerów doszło do zakażenia, bo ktoś się nie zaszczepił i zaraził 15 osób. Dla każdej firmy oznacza to prawdziwy lockdown, gdzie trzeba zawiesić działalność, a to są ogromne koszty i duża odpowiedzialność - powiedział w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service. - Jednak wraz z tym powinny iść inne działania rządu. Jeżeli potencjalnie mogę zarazić kogoś w tramwaju, to powinienem mieć legitymację zaszczepionego, by wsiąść do tego tramwaju - dodał. Był też pytany o oczekiwane przez pracodawców rozwiązania. - Można na przykład powiązać z tym system premiowania, czyli uzależnić premię nie tylko od wskaźnika chorobowego, ale także od tego, czy jest się, czy nie, zaszczepionym...

rozwiń
1307 reakcji
87
913
307
Podziel się
Komentarze (307)
zobacz więcej komentarzy (307)
bEEbUSqp
KOMENTARZE
(307)
Calista
2 tyg. temu
Uczyniajac Nas zlych wszystkich zawladneli Naszymi sercmi , celujac w najczulszy punkt !!! Chca wykrecic miliony srubek z Nas !!! Coz zawinili Ci ludzie , ze zemsta jest tak okrutna ? Mozliwe , zeby Inny mogl pomoc ?
Ten
2 tyg. temu
zaraz, zaraz osoby zaszczepione i niezaszczepione tak samo zarażają tylko ponoć zaszczepieni lżej mają przechodzić zachorowanie w co wątpię po ilości zachorowań w Izraelu i Wielkiej Brytanii.
kofalski
2 tyg. temu
W wolnej Polsce to ty będziesz prezesem co najwyżej szaletu miejskiego
bEEbUSqH
i tyle w tema...
2 tyg. temu
Bojkot!!!!
takie samo pr...
2 tyg. temu
Jeśli pracodawca ma wiedzieć o stanie zdrowa pracownika, czy brał jakieś leki czy zastrzyki, kiedy i na co chorował, to pracownik też powinien mieć TAKIE SAMO PRAWO. Chcę wiedzieć czy pracodawca, kierownik chorują np. na choroby weneryczne, czy brali zastrzyki przeciwko wściekliźnie, kiedy mieli operacje i na co, czy są zarażeni HIV. Jeśli pracodawca chce mieć takie prawa do wiedzy, JA TEŻ CHCĘ JE MIEĆ. Jeśli pracodawca twierdzi, że ta wiedza jest mu potrzebna do prowadzenia biznesu.... To ja twierdzę, że taka wiedza jest mi również potrzebna, aby pracować w BEZPIECZNYM I ZDROWYM środowisku ludzi. I co - może być?? Jeśli takie zasady chcą rządowe pajace wprowadzić w przedsiębiorstwach, to powinny te zasady obowiązywać wśród posłów, ministrów, prezesów, prezydentów, w sejmie, w senacie, w każdym ministerstwie. I co - może być??
...
Następna strona