Trwa ładowanie...
bDnXMbYl

Notowania

Covid – Wszystkie wiadomości

156
26.11.2020 6:04

COVID-19
 / 
Ministerstwo Zdrowia zmienia sposób raportowania danych. Opozycja grzmi, a Europa odjeżdża

Niemcy mogą wskazać, z jakich krajów przyjeżdżają do nich zakażeni z koronawirusem. W tej chwili to Polska, Turcja i Kosowo. Czesi i Szwajcarzy na bieżąco pokazują, jak wygląda sytuacja epidemiczna. Islandia dane o wirusie prezentuje nawet w polskiej wersji językowej. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło rewolucję w sposobie informowania o zakażeniach, a opozycja grzmi o tuszowaniu prawdy.

1
25.11.2020 12:20

MICROSOFT
 / 
Covid wpłynął na firmy. "Najszybciej w historii przyspieszył cyfryzację"

Szczepionka na COVID-19 skończy eldorado firm technologicznych? - To spłaszczanie wydarzeń, które się dzieją, pewnych cykli, ale i nagłych zmian, które pandemia spowodowała. Jeśli - daj Boże - nie będzie kolejnej fali pandemii, to na pewno ciężko będzie osiągać takie krótkotrwałe wzrosty w technologii, czy wokół samych komputerów, jak przy pracy zdalnej - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Jakubik, członek zarządu Microsoft Polska. - Natomiast, czy przetasowanie inwestorów będzie znaczące? Nie sądzę. Oczywiście nigdy, żadna grupa firm nie utrzymała przewagi przez kilka dekad. To na pewno dekada czy dwie, kiedy Big Techy są na topie. Covid był czynnikiem, który najszybciej w historii przyspieszył transformację cyfrową. Musimy jednak oddzielić samą pracę zdalną i powiązane z nią narzędzia, bo to tylko kawałek cyfryzacji. Polska nareszcie wdrożyła podpis cyfrowy w tysiącach organizacji. W wielu firmach wdrożono też paperless(biuro bez papieru - przyp.). Trudno byłoby sobie wyobrazić teraz kupowanie leków bez e-recepty, podobnych rzeczy, które udało się wdrożyć, jest około dziesięciu. Możemy się nareszcie spodziewać nowych systemów stabilizujących system zdrowotny. To pozytywny efekt epidemii, że będą na to pieniądze - podkreślił.

280
24.11.2020 14:50

SZCZEPIONKA
 / 
Szczepionka na covid za darmo? Minister zdrowia: prezydent Duda się zaszczepi

Do kogo trafi pierwsza partia szczepionek przeciwko COVID-19 i ile będzie trzeba za nią zapłacić? - Plan na szczepienia jest taki, że teraz koncentrujemy się na finalizowaniu umów i dogadaniu się z producentami. Umowy podpisujemy za pośrednictwem Komisji Europejskiej, mamy podpisane umowy z trzema dostawcami. Pierwsze dostawy będą możliwe na koniec grudnia, więc optymistycznie to w styczniu i lutym będzie rozwijała się akcja szczepień - powiedział w programie "Newsroom" Adam Niedzielski, minister zdrowia. - Rządowy zespół ds. szczepień już intensywnie pracuje. Chcemy przyjąć taki model, że każdy dostanie zaproszenie do szczepienia, ale czy z niego skorzysta to już każdego indywidualna sprawa. My namawiamy wszystkich, by się szczepili. Dyskusja, co to kosztu szczepienia, jeszcze trwa. Zapadnie w kierownictwie rządu i będzie to decyzja premiera Morawieckiego. Ale robimy wszystko, by była to albo bezpłatna szczepionka, albo jakieś symboliczne kwoty. Przede wszystkim chcemy zadbać o dostępność, zobaczymy jaką decyzję podejmie premier. Mamy zabezpieczone szczepionki dla 34 mln osób, to liczba, która odzwierciedla liczbę dorosłych Polaków - dodał. Pytany o podejście prezydenta Andrzeja Dudy do szczepień, odparł, że rozmawiał o tym z prezydentem. - Pan prezydent zadeklarował, że przeciwko coivdowi się zaszczepi, właśnie dlatego, że jest to bardziej poważna przypadłość niż grypa - podkreślił Niedzielski.

759
24.11.2020 6:18

COVID-19
 / 
Umiera coraz więcej Polaków. Tak źle było we Włoszech i Hiszpanii podczas pierwszej fali

W Polsce na przełomie października i listopada umarło więcej osób niż w Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii. A wszystkie z tych krajów są o wiele większe. Jak wynika z analizy money.pl, liczba ukrytych ofiar epidemii wynosi już ponad 22 tys. Taką sytuację niektóre kraje przeżywały podczas pierwszej fali epidemii. Scenariusz włoski właśnie realizujemy.

855
20.11.2020 19:31

COVID
 / 
Jesteśmy w światowej czołówce. W tych rankingach nigdy nie chcieliśmy się znaleźć

Światowa czołówka w ostatnich dniach, światowa czołówka w ostatnim tygodniu. Jak wynika z analizy money.pl, coraz częściej Polska ma najwyższe liczby zgonów na koronawirusa na świecie. I wiele wskazuje na to, że w nocy z piątku na sobotę po raz trzeci z rzędu znajdziemy się w czołowej piątce.

bDnXMbYn
791
18.11.2020 18:03

COVID
 / 
Rekord zgonów pokazał naszą słabość. Mamy podobne restrykcje jak Europa, ale więcej ofiar wirusa

W Niemczech w ciągu ostatniego tygodnia na COVID-9 zmarło mniej osób niż w Polsce. Podobnie we Włoszech, Francji czy w Hiszpanii. W porównaniu z Europą wypadliśmy fatalnie. I to pomimo zastosowania ostrzejszego reżimu sanitarnego. Przeanalizowaliśmy liczbę zgonów w Europie z ostatnich 7 dni i ostrość obostrzeń, które wprowadziły poszczególne kraje.

646
17.11.2020 6:01

GOSPODARKA
 / 
To dopiero pierwsza fala epidemii. Liczba zgonów wciąż rośnie

25 tys. Polaków umarło od początku listopada - wynika z informacji money.pl. Od 2 do 8 dnia tego miesiąca wszystkie Urzędy Stanu Cywilnego wystawiły rekordowe 16 tys. aktów zgonu. To o 113 proc. więcej niż zwykle o tej porze roku. Liczba ukrytych ofiar epidemii rośnie z każdym tygodniem. Według szacunków money.pl wynosi już 28 tys. osób.

5
16.11.2020 17:23

COVID
 / 
Koronawirus zmusił ich działania. Pierwsza poważna restrykcja

Szwecja wprowadza ograniczenia. Maksymalnie 8 osób jednocześnie podczas spotkań publicznych. To jednak nie nakaz, a jedynie zalecenie.

188
16.11.2020 14:47

ZDROWIE
 / 
Święta w cieniu wirusa. Europa szykuje się na obostrzenia również zimą

Kanclerz Niemiec Angela Merkel już szykuje obywateli na święta Bożego Narodzenia z obostrzeniami. Jej ministrowie mówią wprost: ograniczenia potrwają jeszcze długie miesiące. W tym samym czasie kolejne kraje Europy się zamykają. A w Polsce? Luzowanie obostrzeń na święta wcale nie jest takie pewne.

bDnXMbYt
132
16.11.2020 10:57

ZNIESIENIE OBOSTRZEŃ
 / 
Sklepy meblowe muszą czekać do środy. Wtedy rozpoczną się rozmowy o otwieraniu

Jak wynika z informacji money.pl, dokładnie w połowie tygodnia premier Mateusz Morawiecki ma rozpocząć rozmowy na temat otwierania sklepów meblarskich. Warunkiem jest "ustabilizowanie sytuacji epidemicznej". Jeśli zostanie spełniony, sklepy mogłyby znów przyjmować klientów nawet już od soboty.

59
12.11.2020 13:14

COVID
 / 
To pierwszy taki dzień. Widmo lockdownu minimalnie się oddala

- Jest o wiele za wcześnie, by się cieszyć i o wiele za wcześnie, by mówić, że sytuacja epidemiczna Polski wróciła do normy - mówi money.pl Adam Niedzielski, minister zdrowia. W ten sposób komentuje ostatnie dane o zakażeniach. Czwartek jest jednak pierwszym dniem, gdy widmo lockdownu powoli zaczęło się oddalać.

507
11.11.2020 6:00

GOSPODARKA
 / 
Narodowa kwarantanna, lockdown lub zamknięcie Polaków w domach wciąż niedaleko. Oto możliwe scenariusze

Jak wskazują prognozy, narodową kwarantannę możemy minąć o kilkaset infekcji. Money.pl szacuje, kiedy mogą być luzowane kolejne obostrzenia. Jeszcze w grudniu możliwy jest powrót do obostrzeń sprzed niemal całkowitego zamknięcia i podział na Polskę żółtą i czerwoną. W styczniu za to możliwy powrót do podziału nawet na strefy zielone. I choć częściowa normalność w sporej części Polski.

52
10.11.2020 13:45

ZDROWIE
 / 
Nie tylko Pfizer jest blisko. Wyścig firm po szczepionkę na COVID-19 trwa [GRAFIKA]

Euforia to mało powiedziane. Po wiadomości, że szczepionka przeciwko koronawirusowi od firmy Pfizer jest coraz bardziej realna, politycy i inwestorzy na całym świecie uwierzyli w normalność na wyciągniecie ręki. Firm badających potencjalne preparaty na wirusa jest jednak o wiele więcej, bo potrzebujemy o wiele więcej szczepionek. - Wyścig się jeszcze nie skończył. Trwa w najlepsze - mówi prof. Włodzimierz Gut.

bDnXMbYu
322
09.11.2020 14:16

ZDROWIE
 / 
I znowu rekord. Liczba ukrytych ofiar epidemii wciąż rośnie

Nie 12, a aż 14 tys. zgonów w ciągu zaledwie jednego tygodnia. W takim tempie w ostatniej dekadzie Polacy nigdy nie umierali. Urzędy stanu cywilnego zaktualizowały dane dot. umieralności Polaków i dopisały dodatkowe 2 tys. zgonów. Jak wynika z analizy money.pl, już 10 tydzień z rzędu liczba wystawianych aktów zgonu bije rekordy z poprzednich lat.

211
09.11.2020 13:37

KORONAWIRUS
 / 
Szczepionka na COVID-19. Pfizer ogłasza wyniki badań. Giełdy wystrzeliły w górę

Na takie informacje czekali inwestorzy z całego świata. Jest coraz bliżej wprowadzenia na rynek szczepionki na koronawirusa. Doniesienia farmaceutycznego giganta sprawiły, że nagle ceny akcji na giełdach poszybowały.

671
09.11.2020 5:50

GOSPODARKA
 / 
Kluczowy tydzień. To teraz rozstrzygać się będzie kwestia lockdownu

Jesteśmy o krok od pełnego lockdownu, od narodowej kwarantanny. To w tym tygodniu będzie rozstrzygać się kwestia zamknięcia sporej części gospodarki. To w najbliższych dniach przekonamy się, czy zeszliśmy ze ścieżki wciąż rosnącej liczby zakażeń. Na razie trudno tego oczekiwać.

278
07.11.2020 14:52

KORONAWIRUS
 / 
Prawie pół miliarda złotych - tyle są winni lokatorzy właścicielom mieszkań

Długi wobec spółdzielni mieszkaniowych, TBS-ów, wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości i zakładów gospodarki komunalnej wynoszą już 463 mln zł. Właściciele prywatnych mieszkań obniżają nieznacznie czynsze, ale też - jak wskazuje Komitet Obrony Praw Lokatorów - dokonują dzikich eksmisji dłużników na bruk. Tymczasem rządowa pomoc nadal nie weszła w życie.

195
07.11.2020 11:57

PANDEMIA
 / 
W Polsce brakuje lekarzy. Kolejnych zabiera COVID

Już 40 pracowników ochrony zdrowia zmarło z powodu koronawirusa - wynika z danych Porozumienia Chirurgów "Skalpel". Sytuacja się pogarsza. Coraz więcej lekarzy choruje.