Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Szczepienie jawne dla szefa. Obowiązek informowania ma ułatwić "planowanie działania firmy"

33
Podziel się:

Firmy chcą mieć dostęp do informacji o tym, czy ich pracownicy są zaszczepieni przeciw COVID-19. Zdaniem Konfederacji Lewiatan, to umożliwi pracodawcom lepsze planowanie działania firmy i usprawni organizację pracy z uwzględnieniem obostrzeń.

Szczepienie jawne dla szefa. Obowiązek informowania ma ułatwić "planowanie działania firmy"
Informacja o zaszczepieniu dla pracodawcy. Firmy tego chcą, bo to ma ułatwić im planowanie pracy (Materiały WP, Adobe)
bEJVcLUB

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad przepisami, które umożliwią pracodawcom dostęp do informacji, którzy pracownicy są zaszczepieni. Przedsiębiorcom zależy na zapewnieniu bezpiecznych warunków funkcjonowania, zatrudnienia, a do tego niezbędne są im informacje, kto jest już zaszczepiony, a kto nie - poinformowała Konfederacja Lewiatan.

Jak wskazano w komunikacie Lewiatana, po doświadczeniach z 1,5 roku pandemii i przy zagrożeniu czwartą falą, zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu pracy staje się priorytetem dla przedsiębiorców, bo to na nich "ciąży odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, klientów oraz sprawne funkcjonowanie firmy".

bEJVcLUD

Dodano, że "informacje, o tym którzy pracownicy są zaszczepieni, umożliwiłyby pracodawcom lepsze planowanie swojego działania, zarządzanie ryzykiem, organizację pracy uwzgledniającą obowiązujące obostrzenia (odległości pomiędzy stanowiskami pracy, kontakt z klientami itd.)".

Zobacz także: Polski Ład zmieni polski biznes. "Wielka niewiadoma, to jest największy kłopot"
Liczba bezpiecznych pracowników ma szczególne znaczenie dla stanowisk związanych z utrzymaniem ważnej infrastruktury, czy przy wykonywaniu prac koniecznych ze względu na ich użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności - powiedział Robert Lisicki, dyrektor departamentu pracy Konfederacji Lewiatan.
bEJVcLUJ

Z badania Konfederacji Lewiatan (z początku sierpnia) wynika, że 80 proc. pracodawców jest przekonanych, iż powinni mieć dostęp do informacji ilu pracowników w ich firmie zostało zaszczepionych przeciw COVID-19, a także wiedzieć, którzy konkretnie pracownicy zostali zaszczepieni.

O tym, że gotowy jest już projekt przepisów pozwalających pracodawcom uzyskać dostęp do informacji o tym, czy pracownicy są zaszczepieni, mówił przed tygodniem wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJVcLVe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(33)
Manolo
2 miesiące temu
Nielegalny handel danymi medycznymi, pogwałcenie podstawowych praw konstytucyjnych. Gdzie jest Trybunał Stan ?????
Bareja
2 miesiące temu
A czy pracownicy będą mogli dowiedzieć się czy pracodawca jest zaszczepiony?
Przemek
2 miesiące temu
Mam wrażenie że cała gospodarka zaraz solidnie złapie zadyszkę, poczym pierdyknie solidnie na ziemię. W końcu wszyscy Polacy zobaczę co te 6 lat rzadow zrobiło z naszą ojczyzna. Pokolenie będziemy to naprawiać.
bEJVcLVf
Przemek
2 miesiące temu
Hehe ale głupoty. Najnowsze dane z Izraela: "W poniedziałek i wtorek liczba nowych przypadków COVID-19 przekroczyła 8 tys. Średnia dzienna z ostatniego tygodnia to 6,5 tys. Ponad połowa zainfekowanych osób jest w pełni zaszczepiona." Planujcie sobie. Zrobicie bloki z samych szczepień i się zdziwicie ze g... to dało. Tak trudno czytać samodzielnie i że zrozumieniem dane a nie słuchać tylko polityków, lekarzy na wirusowce co nosa ze szpitala nie wyciągają czy sprzedajnych dziennikarzy?
Patrio
2 miesiące temu
Wybory za dwa lata!!! , Konfederacja ma już jeden głos na pewno...
...
Następna strona