Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

800 plus przed wyborami? Poseł klubu PiS mówi o progach dochodowych

651
Podziel się:

Chcemy waloryzacji 500 plus. Trzeba to wszystko dokładnie policzyć, aby było w wysokości ok. 800 zł - mówi cytowany przez "Super Express" poseł klubu PiS Tadeusz Cymański. W obozie rządzącym pojawiają się kolejne głosy dotyczące zmiany wysokości świadczenia. Podwyżki nie objęłyby jednak wszystkich.

800 plus przed wyborami? Poseł klubu PiS mówi o progach dochodowych
Poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański (East News, Wojciech Olkuśnik)

Tadeusz Cymański - członek Solidarnej Polski, poseł klubu Prawa i Sprawiedliwości - przekonuje, że waloryzacja świadczenia 500 plus jest potrzebna. Jego zdaniem podwyżka świadczenia nie powinna jednak dotyczyć wszystkich. - Trzeba wprowadzić progi dochodowe - twierdzi cytowany przez "SE" polityk obozu rządzącego.

Podobnego zdanie jest eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki. - Waloryzacja 500 plus jest potrzebna i byłaby bardzo dobra. Jeśli będzie to możliwe, to należy podnieść świadczenie do np. 800 zł - przekonuje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zmiany w 500 plus? Szef klubu Lewicy o dwóch kierunkach

Choć dotychczas rząd nie chciał zapewniać o waloryzacji 500 plus, podwyżka jest planowana. Według nieoficjalnych informacji "Super Expressu" zapis o niej ma znaleźć się w programie wyborczym Zjednoczonej Prawicy. Obecnie, zdaniem ekonomistów, za 500 złotych można kupić o połowę mniej niż w 2016 r., kiedy świadczenie wchodziło w życie.

Obecnie świadczenie wychowawcze jest wypłacane w ramach Programu Rodzina 500 Plus na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia, bez względu na dochody rodziny. Świadczenie ma na celu częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych. Przysługuje matce albo ojcu, opiekunowi prawnemu dziecka lub opiekunowi faktycznemu dziecka. Opiekunem faktycznym jest osoba, która opiekuje się dzieckiem i wystąpiła do sądu z wnioskiem o przysposobienie dziecka. Jeśli dziecko przebywa w pieczy zastępczej - w rodzinie zastępczej lub w pieczy instytucjonalnej, świadczenie przysługuje podmiotom sprawującym tę pieczę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(651)
Poland first ...
6 miesięcy temu
500 plus do likwidacji! Stop dzielenia społeczeństwa na "lepszych i gorszych"
Tadek
6 miesięcy temu
Ten socjal wielu zniechęca do pracy , a patologia świętuje na każdy taki prezent, ciemnota popiera, a my się wszyscy zadłużamy , bo to pieniądze bez pokrycia , za zdobywanie wyborców przez PiS następne powołanie będą płacić i spłacać długi , a może wyjada bo nie będą chcieli spłacać tych ogromnych długów!
..........
6 miesięcy temu
Pewnie. A inflacja nigdy rosnąć nie przestanie. Do roboty halaty bo nie ręczę za siebie.
Bialy
6 miesięcy temu
Ten cygański.... kiedyś wyglądał poważniej....teraz..jakby rączek.... dawno nie mył....
fuj
6 miesięcy temu
Jak można popierać PiS, w którym szaleje złodziejstwo, korupcja, nepotyzm na niespotykaną skalę? Jak może Morawiecki popierać Czarnka, Bielana, Żalka i im podobnych którzy wykradli Polakom miliardowe sumy dla swoich, ich rodzin i bliskich.? Jak można dalej popierać PiS, który finansuje, inspiruje media, które sieją nienawiść na opozycję z Tuskiem na czele, jak również jest dużo poszlak wskazujących, że  miały wpływ na doprowadzenie do zabójstwa prezydenta Adamowicza. Ostatnio to Radio Szaczecin z Duklanowskim i TVPInfo swym szczuciem doprowadziły do śmierci 15-letniego Mikołaja. W tym wszystkim o zgrozo taki Sakiewicz, Karnowski, Hajdasz, Zybertowicz, Sellin, Cymański, Horała nawet nie wykazują skruchy i są po stronie sprawców tych śmierci. To zdeprawowanie tych wszystkich osób jest obrzydliwe. Ludzie, wy macie jeszcze sumienia? Co wy z tej Polski robicie?
...
Następna strona