Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MWL
|

800 plus. ZUS przypomina, kiedy trzeba złożyć nowy wniosek

21
Podziel się:

ZUS przypomina, że rodzice i opiekunowie, którzy pobierają świadczenie z programu "Rodzina 800 plus", nie powinni jeszcze składać wniosków na kolejny okres świadczeniowy. Mogą to zrobić od 1 lutego tego roku.

800 plus. ZUS przypomina, kiedy trzeba złożyć nowy wniosek
Świadczenie wzrosło do 800 zł miesięcznie (East News, Artur Szczepanski/REPORTER)

Od 1 lutego 2024 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych zacznie przyjmować wnioski o świadczenie wychowawcze 800 plus na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2024 r. do 31 maja 2025 r. Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze, trzeba złożyć do ZUS odpowiedni wniosek drogą elektroniczną – przekazał ZUS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 800 plus już na kontach. Polacy zabrali głos

Jak złożyć wniosek o 800 plus?

Wnioski na nowy okres świadczeniowy 800 plus będzie można złożyć za pośrednictwem aplikacji mobilnej mZUS, a także za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia i bankowości elektronicznej.

ZUS przypomina, że termin wypłaty świadczenia zależy od daty złożenia poprawnie wypełnionego wniosku. Osoby, które złożą go między 1 lutym a 30 kwietnia 2024 r., otrzymają pieniądze do 30 czerwca. W przypadku wniosku złożonego w maju ZUS wypłaci pieniądze do 31 lipca 2024 r. wraz z wyrównaniem kwoty od czerwca.

Od 2022 r. wnioski o świadczenie wychowawcze przyjmuje i wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Świadczenie przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów rodziny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(21)
Bolo
3 miesiące temu
Należy skonczyc z fikcją prawną, stosowaniem której pozbawia sieosób, którym świadczene przysługuje ustawy czy rozpoez adzenia o randze ustawy. Prawo do świadczenia 800+ albo jest prawem publicznym i wtedy przysługuje ex lege, a złozenie wnioku późniejszym terminie oznacza tylko,ze wyplata swiadczenia będzie przsługiwać dopiero od mesiąca złozenia wniosku, anie od daty powstania prawa do jego pobierania. Uzaleznienie przysługiwania świadczenia od daty złożenia wniosku pozbawia go waloru prawa publicznego, regulowanego kodeksem prawa administracyjnego, w którym swiadczenia przuysługują ex lege, czyli z mocy prawa kazdemu, kto spełnił okre slone warunki, a złozenie wniosku oznacza jedynie datę rozcz ecia jego wypłaty, a póżnejsze złoenie wnioku nie moze pozbawic go prawa do swiadcznia. Zmiana tej zasady przez utożsamienie przysługiwania prawa z mocy ustawy na przysługiwanie tego prawa na wniosek, pozbawia możliwości korzystania z uprawnienia w razie późniejszego złozenia wniosku, a tym samym pozbawia go waloru prawa publicznego, podlegającego pod prawo administracyjn, regulowane kodeksem postępowania administracynego, zminiajac prawo publiczne w prawo cywilne , podlegajace pod kodeks postępowania cywilnego. Tym własnie sposobem "na wniosek" ZUS oszukuje świadczeniobiorców, uniemozliwiajac im korzystani z przysługijacego im ex lege prawa w przypadku nie zlożenia wniosku w okreslonym terminie.
Ja
3 miesiące temu
Jak trzeba zapłacić podatek to nie ma żadnych wniosków :)
Podatek belki
3 miesiące temu
Domański kombinuje przy podatku belki...Polacy musimy ruszyć aktem prawnym na tych "złodziei" z wiejskiej bo jak ich inaczej nazwać? skoro ten podatek mial być "tymczasowy". Faktem jest więc że oszukano obywateli w biały dzień, - gdzie prokuratura?? za oszustwo takiego pokroju wg. k.k. jest minimum 3 lata więzienia.
Jajaja
3 miesiące temu
Moj szef krytykował rozdawnictwo a sam składal wniosek. Bylo na rate auta. Ma ich dużoooo.
Kali
3 miesiące temu
Świadczenia powinny być tak funkcjonuje zachód od lat.Patologiczne jest to nastawienie na rodzinę,rozmnażanie się . Single nie są w stanie w tym kraju utrzymać się, wynająć mieszkanie itd Najniższa krajowa pozwala na wegetację a najniższa emerytura na głodowanie.
...
Następna strona