Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

A2 zostanie poszerzona. Trzy pasy w obu kierunkach przez ponad 46 km

43
Podziel się:

Jest decyzja środowiskowa w sprawie poszerzenia autostrady A2 o dodatkowy pas ruchu między Łodzią i Warszawą.

A2 zostanie poszerzona. Trzy pasy w obu kierunkach przez ponad 46 km
Autostrada a A2 z dodatkowym pasem (GDDKiA, GDDKiA)

46 km trzypasmówki między Łodzią a Warszawą będzie gestem wobec kierowców. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Łodzi wydał właśnie decyzję umożliwiającą kontynuację prac związanych z przygotowaniem rozbudowy autostrady A2 - informuje GDDKiA.

Rozszerzona autostrada będzie prowadziła od węzła Łódź Północ do granicy z województwem mazowieckim.

Zobacz także: Budowa droga jak nigdy, ceny wystrzeliły. "To początek podwyżek"

Jak przekazała Generalna Dyrekcja, będzie to dodatkowy wewnętrzny pas ruchu. Rozbudowa odbędzie się więc bez konieczności rozbiórki obiektów nad autostradą, które były już zaprojektowane specjalnie z myślą o tej inwestycji.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy planowany jest na jesień tego roku, zaś podpisanie umowy ma nastąpić wiosną przyszłego roku.

Projekt rozbudowy ma być gotowy na początku 2023 r., a prace mają ruszyć w listopadzie tego samego roku. Zakończenie prac przewidziane jest na przełomie 2025 i 2026 roku.

Rozbudowany odcinek autostrady A2 ma ułatwić w przyszłości szybki i bezpieczny dojazd m.in. do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(43)
Driver
3 lata temu
Mówię to od początku budowy autostrad w kraju, budujcie trzy pasy do k…. Nędzy bo sie drogi zaraz zatkają. Dwa pasy buduje sie daleko od dużych aglomeracji gdy większość zjeżdża do podmiejskich miejscowości. Decyzje podejmowali jak zwykle upośledzenie politycy, po co ? Aby drugi raz zgarnąć prowizje od firm budowlanych !!!
Jerzy
3 lata temu
..a może warto zastanowić się nad zbudowaniem drugiego zjazdu do Pruszkowa. To bardzo duża aglomeracja podwarszawska. To nie tylko miasto Pruszków, ale też z tego zjazdu i przejazdu przez Pruszków korzystają mieszkańcy Komorowa, Nowej wsi, Otrębus i wielu osiedli pobudowanych w pobliskich lasach. Co z tego, że sam przejazd trasą z Warszawy do zjazdu na Pruszków trwa kilka minut, ale przejazd przez miasto to czasami 20 minut . Drugi zjazd np. Pruszków zachód rozładował by niepotrzebne korki. Koło Brwinowa jest pozostałość po planowanych bramkach, może wykorzystać jakoś ten teren?
roben
3 lata temu
a4 przezcie bo tam jest najwiecej wypadkow to priorytet powinien byc w ministerstwie komunikacji od krakowa lub rzeszowa do zgorzelca trzy pasma obowiazkowo
Pn1
3 lata temu
Te tzw. Premier s co u nas jak pan tu byłeś bałem się, że cał Dolny Śląsk zabetonujesz A4 bis lub trzeci pas A8 do Kudowy jakaś S z Nysy do Bolesławca ale nie ma nic obyło się na strachu
Olo
3 lata temu
3 pas pomoże odkorkować zatkana a2 ale na pewno nie wystarczy na cpk
...
Następna strona