Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KIB
|

Abonament RTV. Podano stawki na 2022 r.

39
Podziel się:

Płacenie abonamentu RTV to wciąż obowiązek. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ustaliła stawki, które powinniśmy wnosić w 2022 roku na media publiczne.

Abonament RTV. Podano stawki na 2022 r.
Pilot do telewizora (Pexels)

Wszystko jasne. Podwyżki nie będzie. Opłaty będą takie same, jak te obowiązujące w tym roku. Za miesiąc używania odbiornika radiowego w 2022 r. mamy zapłacić 7,50 zł. W przypadku telewizora opłata wzrasta do 24,50 zł.

Mało kto jednak korzysta z telewizora tylko przez miesiąc, więc są pewne niewielkie zniżki dla tych wszystkich, którzy używają odbiorników przez więcej miesięcy w roku i zdecydują się na zapłatę abonamentu z góry.

I tak, po uwzględnieniu zniżek, opłata za korzystanie z radia przez dwa miesiące wynosić będzie 14,60 zł, za trzy miesiące 21,60 zł, za pół roku 42,80 zł, a za rok – 81 zł.

Po zniżkach za używanie odbiornika telewizyjnego albo radiofonicznego i telewizyjnego zapłacimy zaś:

- 47,50 zł za dwa miesiące,

- 70,60 zł za trzy miesiące,

- 139,70 zł za sześć miesięcy,

- 264,60 zł za rok kalendarzowy.

Zobacz także: Rząd znowu dorzuci 2 mld zł TVP i PR. Gowin: nie mam telewizora

Rozporządzenie Rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 25 maja 2021 r. w sprawie wysokości opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz zniżek za ich uiszczanie z góry za okres dłuższy niż jeden miesiąc w 2022 r., bo o nim mowa, zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw 7 czerwca.

Od chwili zakupu lub otrzymania w prezencie telewizora czy radia mamy ustawowo 14 dni na zgłoszenie urządzenia na poczcie. Po tym otrzymamy numer rachunku bankowego, na który będziemy dokonywać wpłat.

Abonament RTV, zgodnie z prawem trzeba zapłacić z góry za cały okres rozliczeniowy. W przypadku uiszczenia opłaty rocznej terminem jest 25 stycznia. Ci, którzy zdecydują się na płatności ratalnej, jest to 25. dzień miesiąca.

W 2021 r. kara za niepłacenie abonamentu to 735 zł. Ponieważ stawki abonamentu na 2022 r. są takie same jak w obecnym, to można przypuszczać, że nie zmieni też zapewne wysokość kary.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(39)
Alex
rok temu
Przepis stanowi: urządzenie umożliwiające natychmiastowy odbiór programów, czyli jeżeli nie mamy podpiętej anteny lub dekodera sat, już ta przesłanka nie jest spełniona. Są osoby, które posiadają odbiornik telewizyjny, ale korzystają tylko i wyłącznie z platform streamingowych.
JerryCzo
rok temu
Nie ma czegos takiego jak,,abonament za posiadanie radia czy telewi,ora,, bo nalezaloby tez pobierac ,,abonament,, za posiadanie samochodu. Jesli to ma byc podatek to zrobcie podatek a nie kompromitujcie sie nasylajac poczte czyli podmiot ptywatny na ludzi. My nie musimy i nie chcemy korzystac z uslug PP a zwlasza w placeniu podatkow w tym za sprzet rtv.Zmiencie to na zwyklu podatek i po temacie. TVP tez nikt normalny nie chce ogladac.Zrobic tak ze zakodowac sygnal naziemnej TVP i dac karty tym co zaplaca.
pmm
rok temu
Od kiedy nie mam w domu telewizora, czuje się bardziej wolny, i mam więcej czasu. Radia też nie mam, bo dla paru stacji radiowych nadawanych w eterze, jeśli są tysiące w sieci też nie ma sensu trzymać odbiornika. A abonamentu nie płacę oczywiście, i jeśli ktoś chce mnie kontrolować to zapraszam:)
Komuna
rok temu
w Polsce ma się coraz lepiej to i abonamencik pozostanie.
Amerykanin
rok temu
co to abonament za radio i tv?
...
Następna strona