Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KIB
|

Abonament RTV. Podano stawki na 2022 r.

40
Podziel się

Płacenie abonamentu RTV to wciąż obowiązek. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ustaliła stawki, które powinniśmy wnosić w 2022 roku na media publiczne.

Abonament RTV. Podano stawki na 2022 r.
Pilot do telewizora (Pexels)
bErCRGuZ

Wszystko jasne. Podwyżki nie będzie. Opłaty będą takie same, jak te obowiązujące w tym roku. Za miesiąc używania odbiornika radiowego w 2022 r. mamy zapłacić 7,50 zł. W przypadku telewizora opłata wzrasta do 24,50 zł.

Mało kto jednak korzysta z telewizora tylko przez miesiąc, więc są pewne niewielkie zniżki dla tych wszystkich, którzy używają odbiorników przez więcej miesięcy w roku i zdecydują się na zapłatę abonamentu z góry.

I tak, po uwzględnieniu zniżek, opłata za korzystanie z radia przez dwa miesiące wynosić będzie 14,60 zł, za trzy miesiące 21,60 zł, za pół roku 42,80 zł, a za rok – 81 zł.

bErCRGvb

Po zniżkach za używanie odbiornika telewizyjnego albo radiofonicznego i telewizyjnego zapłacimy zaś:

- 47,50 zł za dwa miesiące,

- 70,60 zł za trzy miesiące,

- 139,70 zł za sześć miesięcy,

- 264,60 zł za rok kalendarzowy.

Zobacz także: Rząd znowu dorzuci 2 mld zł TVP i PR. Gowin: nie mam telewizora

Rozporządzenie Rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 25 maja 2021 r. w sprawie wysokości opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz zniżek za ich uiszczanie z góry za okres dłuższy niż jeden miesiąc w 2022 r., bo o nim mowa, zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw 7 czerwca.

bErCRGvh

Od chwili zakupu lub otrzymania w prezencie telewizora czy radia mamy ustawowo 14 dni na zgłoszenie urządzenia na poczcie. Po tym otrzymamy numer rachunku bankowego, na który będziemy dokonywać wpłat.

Abonament RTV, zgodnie z prawem trzeba zapłacić z góry za cały okres rozliczeniowy. W przypadku uiszczenia opłaty rocznej terminem jest 25 stycznia. Ci, którzy zdecydują się na płatności ratalnej, jest to 25. dzień miesiąca.

W 2021 r. kara za niepłacenie abonamentu to 735 zł. Ponieważ stawki abonamentu na 2022 r. są takie same jak w obecnym, to można przypuszczać, że nie zmieni też zapewne wysokość kary.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErCRGvC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(40)
Alex
2 miesiące temu
Przepis stanowi: urządzenie umożliwiające natychmiastowy odbiór programów, czyli jeżeli nie mamy podpiętej anteny lub dekodera sat, już ta przesłanka nie jest spełniona. Są osoby, które posiadają odbiornik telewizyjny, ale korzystają tylko i wyłącznie z platform streamingowych.
JerryCzo
2 miesiące temu
Nie ma czegos takiego jak,,abonament za posiadanie radia czy telewi,ora,, bo nalezaloby tez pobierac ,,abonament,, za posiadanie samochodu. Jesli to ma byc podatek to zrobcie podatek a nie kompromitujcie sie nasylajac poczte czyli podmiot ptywatny na ludzi. My nie musimy i nie chcemy korzystac z uslug PP a zwlasza w placeniu podatkow w tym za sprzet rtv.Zmiencie to na zwyklu podatek i po temacie. TVP tez nikt normalny nie chce ogladac.Zrobic tak ze zakodowac sygnal naziemnej TVP i dac karty tym co zaplaca.
pmm
2 miesiące temu
Od kiedy nie mam w domu telewizora, czuje się bardziej wolny, i mam więcej czasu. Radia też nie mam, bo dla paru stacji radiowych nadawanych w eterze, jeśli są tysiące w sieci też nie ma sensu trzymać odbiornika. A abonamentu nie płacę oczywiście, i jeśli ktoś chce mnie kontrolować to zapraszam:)
bErCRGvD
Komuna
2 miesiące temu
w Polsce ma się coraz lepiej to i abonamencik pozostanie.
Czytelnik
2 miesiące temu
Nie ma czasem ustawy która mówi, że nie wolno finansować działalności terrorystycznej PiS. Więc za opłacanie takiego abonamentu jest kara więzienia.
...
Następna strona