Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Absurdy RODO. Szpitale i kościoły mają problem z ostatnim namaszczeniem

86
Podziel się

Szpitale jak i związki wyznaniowe mają problem z ostatnią posługą wobec nieprzytomnego pacjenta. Lekarze nie mają możliwości zapytać o zgodę na przekazanie ich danych o stanie zdrowia do odpowiedniego kościoła.

Problem ostatniego namaszczenia nie dotyczy tylko Kościoła Katolickiego.
Problem ostatniego namaszczenia nie dotyczy tylko Kościoła Katolickiego. (123RF, 123rf)
bDzvzlvV

Rozporządzanie o ochronie danych osobowym może bardzo komplikować lub wręcz w ogóle uniemożliwić ostatnie namaszczenie – informuje Polsat News.

Dr Maciej Kawecki, ekspert z Ministerstwa Cyfryzacji podczas posiedzenia rady do spraw współpracy z Kościołami i związkami wyznaniowymi omawiał ten problem z ich przedstawicielami. Bo, jak zaznaczył Polsat News, sprawa dotyczy nie tylko Kościoła Katolickiego.

bDzvzlvX
Zobacz także: W maju zaczną obowiązywać nowe przepisy o danych osobowych

Przepisy wymagają, aby uzyskać zgodę pacjenta na przekazanie ich danych o stanie zdrowia do odpowiedniego kościoła, kłopoty zaczynają się, kiedy pacjent jest nieprzytomny. Wówczas zgodnie z RODO szpitale nie mogą wezwać duchownego do ostatniej posługi.

bDzvzlwd

- Zapytania w tej sprawie zgłaszają nie tylko duchowni, ale także szpitale. Są już postępowania w tej sprawie. I wydaje się, że jest to jeden z problemów, który może zostać rozwiązany poprzez zmiany prawne – pokreślił cytowany przez Polsat News dr Kawecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzvzlwy
KOMENTARZE
(86)
Baca
2 lata temu
LUDZIE NIE RÓBCIE NA CHAMA Z TEGO KRAJU KOŚCIELNEGO CIEMNOGRODU I ZACOFANIA KTO CHCE WASZEJ POSŁUGI POWINIEN SIE O NIĄ DO wAS ZWRÓCIC A NIE USZCZEŚLIWIAC GO NA CHAMA=FAŁSZ I ZAKŁAMANIE CO INNEGO CZRNI MÓWIA A CO INNEGO ROBIA A TAK NAPRAWDE Z RELIGIE MAJĄ Z DNIA NA DZIEŃ CORAZ MNIEJ DO CZYNIENIA=LICZY SIE SEX I MAMONA=I SLUZBA SZATANOWI BO NA PEWNO NIE BOGU ???
Księgowy
2 lata temu
Niech ujawnią ile bioeą kasy zurzędui Marszałkowskiego za gusła wyprawia ę w szpitalach
16
2 lata temu
16 a każdy ministrant to dziecko z przejściami, pamiętaj mamo !
bDzvzlwz
Wiesiek
2 lata temu
Po co księdzu dane umierającego pacjenta. Przecież Bóg go zna, a ksiądz jest tylko pośrednikiem>
chorykraj
2 lata temu
Faktycznie, biedni lekarze. "Lekarze nie mają możliwości zapytać o zgodę na przekazanie ich danych o stanie zdrowia do odpowiedniego kościoła. "
...
Następna strona