Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Adam Glapiński ma nowego doradcę. To były członek RPP

25
Podziel się:

Jerzy Kropiwnicki został doradcą prezesa NBP Adama Glapińskiego. Będzie zajmował się światowym rynkiem ropy i gazu. We wtorek skończyła się jego sześcioletnia kadencja w Radzie Polityki Pieniężnej.

Adam Glapiński ma nowego doradcę. To były członek RPP
Jerzy Kropiwnicki poinformował w środę, że został doradcą prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapinskiego (East News, Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

"Prezes NBP zaproponował mi funkcję doradcy. Umowa o pracę została zawarta na czas określony – do końca aktualnej kadencji Prezesa, czyli do 21 czerwca br. Prezes może ubiegać się o reelekcję. W RPP zajmowałem się obserwacją i analizą światowego rynku ropy naftowej i gazu ziemnego. I będę to nadal czynił. Ustalenia będę dostarczał prezesowi" - podał Kropiwnicki w środowym wpisie na blogu.

Przypomnijmy, że we wtorek skończyła się jego sześcioletnia kadencja w Radzie Polityki Pieniężnej. Tego samego dnia zakończyła się także kadencja Eugeniusza Gatnara. W ich miejsce od 26 stycznia w RPP zasiadają Ludwik Kotecki i Przemysław Litwiniuk.

Zobacz także: Pomysły PiS na walkę z inflacją. Belka: To byłaby katastrofa

Jerzy Kropiwnicki doradcą prezesa NBP

Senat powołał Jerzego Kropiwnickiego do Rady Polityki Pieniężnej 13 stycznia 2016 r., a jego kadencja rozpoczęła się 25 stycznia 2016 r.

Według informacji na stronie NBP, jest on absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa), doktoryzował się na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Był pracownikiem naukowym UŁ w latach 1968-1981 i 1989-2014, wykładał także na kliku uczelniach prywatnych.

W obszarze jego zainteresowań naukowych — jak podano — znajdują się: makroekonomia, polityka gospodarcza, polityka społeczna i katolicka nauka społeczna. Jest autorem licznych publikacji, m.in. na temat finansów publicznych i funkcjonowania gospodarki narodowej w krajach o gospodarce rynkowej. Od wielu lat czynnie zaangażowany w służbę publiczną, m.in. jako poseł na Sejm I i III kadencji, minister pracy i polityki socjalnej (1991-1992), minister – kierownik Centralnego Urzędu Planowania (1992-1993), minister – prezes Rządowego Centrum Studiów Strategicznych (1997-2000), minister rozwoju regionalnego i budownictwa (2000-2001) oraz jako prezydent Łodzi (2000-2010).

W latach 2010-2016 był doradcą Prezesa Narodowego Banku Polskiego Marka Belki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(25)
Koryto+
2 lata temu
NBP przechowalnią dla starców z demencją.A co robią Pixi I Dixi.
Polka
2 lata temu
Z cieplej posadki na ciepła posadkę im bieda nic nie zrobi a my barany płacimy za ich brak kompetencji zadłużaniem kraju Glapiński do dymisji natychmiast
RyszardM
2 lata temu
Glapiński sypie pieniędzmi jak jakiś cesarz. Nie tak dawno dwórki Pixi i Dixi zostały pracownicami wszechczasów w NBP ,a teraz kasa dla kumpla. Pytanie: Ilu doradców potrzebuje Prezes NBP? Ja myślę ,że jeszcze wielu, kilku z nich traci stołek w RPP.
zgreg
2 lata temu
Aby obsadzić choćby podrzędne stanowisko w małej gminie, trzeba ogłosić rekrutację. Ale Glapiński uważa że jemu wszystko wolno. I niestety ma rację: prokuratury i sądy zostały już przejęte, a pięcset plusy zagłosuję nawet na kota Alika, jeżeli tak powiedzą w reżimowej telewizji.
ZZZ
2 lata temu
Złodzieje celowo tak ludzi Pozałatwiali
...
Następna strona