Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Adamczyk mówi o inwestycjach. "Polska jest jedna"

- Tak samo zależy nam na skończeniu drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku, jak i doprowadzeniu autostrady A2 do Białej Podlaskiej - mówił w sobotę w sejmie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. - Realizujemy zarówno obwodnicę Sanoka, Chełma, jak i północną obwodnicę Krakowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Adamczyk zabrał głos podczas konferencji, którą Prawo i Sprawiedliwość zwołało w sobotę w parlamencie

Adamczyk zabrał głos podczas konferencji, którą Prawo i Sprawiedliwość zwołało w sobotę w parlamencie. Dotyczyła ona zasad prowadzenia polityki rozwoju w Polsce, przede wszystkim w połączeniu z samorządami.

- Inwestujemy zarówno w tunel w Świnoujściu, jak i w szlak Via Carpatia, Via Baltica, inwestujemy w wiele przedsięwzięć drogowych w całym kraju, w każdym z regionów - mówił minister infrastruktury i transportu, cytowany przez PAP.

Miliardy na kolej, Ubera na dystans. "Nie mam faworyta" – mówi minister Adamczyk

Adamczyk podkreślał, że plany rządu dotyczą zarówno inwestycji drogowych, jak i kolejowych.

- Realizujemy ambitne plany, pogramy, najważniejszymi z nich to program dróg krajowych, mamy także program kolejowy - podkreślał minister transportu.

- Te inwestycje trwają i pozwalają wykorzystywać środki unijne, z których może skorzystać Polska w tak dużej wysokości. To w sumie ponad 200 mld zł, które przeznaczamy, będziemy przeznaczać na budowę wygodnych i bezpiecznych dróg ekspresowych i autostrad oraz modernizację tysięcy kilometrów szlaków kolejowych w Polsce - chwalił działalność swojego resortu Andrzej Adamczyk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: adamczyk, transport, infrastruktura, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-01-2019

JasioNo dobrze , że w końcu te drogi budujemy, bo do tej pory to nikt nawet kolka nie wbił. A co z przekopaniem mierzei, bo kupiłem kajak i trzymam we … Czytaj całość

26-01-2019

anonimBzdura, na Mazurach nie dzieje się nic, S16 tylko w planach.

27-01-2019

sgfsgsdfg4 lata rządzą i nie zbudowali jeszcze żadnej drogi od podstaw sami od projektu po oddanie do użytku. PRzynajmniej w wielkopolsce.

Rozwiń komentarze (6)