Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Afera Amber Gold. Cześć poszkodowanych nie może odzyskać pieniędzy

24
Podziel się

Syndyk ma problem z wypłaceniem pieniędzy dla części poszkodowanych - donosi RMF24. Na wypłatę jest określony czas.

Afera Amber Gold. Cześć poszkodowanych nie może odzyskać pieniędzy
Amber Gold (Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0, Patryk Matyjaszczyk)
bDBjsxuJ

Rozpoczęły się wypłaty z masy upadłościowej Amber Gold. Kłopot w tym, że pojawiły się problemy z transferem tych pieniędzy do niektórych poszkodowanych. Jak donosi RMF24, problem w tym, że przez lata trwania procesu niektóre osoby zmieniły swoje dane.

Józef Dębiński, syndyk Amber Gold wyjaśnia, że chodzi przede wszystkim o numery kont bankowych osób, które zgłaszały wierzytelności.

bDBjsxuL

Co piąty przelew wrócił do syndyka z powodu nieaktywnego konta. Stąd też apel o jak najszybszy kontakt.

To ważne, bo na wypłatę jest ograniczony czas. Po jego upływie pieniądze trafią do depozytu sądowego. Jak przypomina RMF, odzyskiwanie tyś środków potrwa, a ostateczna kwota zostanie uszczuplona o dodatkowe koszty.

Zobacz także: Wyrok za Amber Gold. "Niestety nadal chciwość czasami wygrywa"

Około 11,5 tys poszkodowanych klientów ma odzyskać nieco ponad 10 proc. tego, co zainwestowali w piramidę finansową. Do wypłaty jest 67,5 mln zł . 

bDBjsxuR

Przypomnijmy, że wyrok w sprawie Amber Gold zapadł w październiku 2019 roku. Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Marcina i Katarzynę P. na kary odpowiednio 15 lat i 12,5 roku więzienia.

Pełnomocnicy obojga oskarżonych zapowiedzieli niemal natychmiast, że złożą apelację. I tak też się stało.

Apelację od wyroku złożyła również prokuratura. Śledczy chcieli kary po 25 lat pozbawienia wolności dla Marcina i Katarzyny P.

bDBjsxuS
bDBjsxvm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(24)
SBskok
miesiąc temu
Marcin P. sam na pomysł przekrętu nie wpadł. robił za słupa mafii, która mu przekręt pomogła zorganizować. Między innymi Marcinowi, drobnemu cwaniaczkowi zaraz po wyjściu z więzienia zorganizowała kredyt z gdańskiego SKOK na rozkręcenie piramidy. Jakie haki mafia miała na bankierów ze SKOK, tego się nie dowiemy. Podobno akta z czasów PRL, kto kapował na kolegów.
wit
miesiąc temu
Syndyk spieszy sie z wyplatami ? On sie modli zeby to trwalo do emerytury, takie pieniadze jakie on bierze nawet nikomu sie nie snily.
sVen
miesiąc temu
Czyli poszkodowani otrzymaja przewidziany "ZYSK" z lokaty a kapital poszedł sie ...
bDBjsxvn
Amber?
miesiąc temu
Skoki to pis
pietruszka
miesiąc temu
tak zawsze jest ze sąd powie tak ze się na leżą a konto puste i skąd brać ten punkt w Polsce i nie tylko jest absolutnie głupotą bo skąd wziąć jak konto puste sąd nie wie nie rozumiem tego dziadostwa
...
Następna strona