Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Amber Gold. Pełnomocnicy małżonków P. zapowiedzieli apelację

4
Podziel się:

To zapewne nie koniec ciągnącej się od 2016 r. batalii sądowej w sprawie Amber Gold. Sąd pierwszej instancji zakończył dziś odczytywanie wyroku, ale pełnomocnicy Marcina P. i Katarzyny P. zapowiedzieli apelację.

Wszystko wskazuje na to, że będzie apelacja w sprawie Amber Gold
Wszystko wskazuje na to, że będzie apelacja w sprawie Amber Gold (East News, -)

Marcin P. usłyszał dzisiaj wyrok łącznej kary 15 lat więzienia, a jego żona Katarzyna P. 12 i pół roku. Małżonkowie od 7 lat przebywają w areszcie, co zostanie im zaliczone na poczet kary. Sąd zakazał też skazanym na 10 lat prowadzenia działalności gospodarczej oraz nakazał im naprawę szkody, czyli zwrócenie klientom zainwestowanych pieniędzy. Ponadto oboje oskarżeni mają zapłacić grzywny: Katarzyna - 135 tys. zł, a Marcin – 159 tys. zł.

Pierwszą część wyroku sędzia Sądu Okręgowego Lidia Jedynak odczytała w maju. Sąd uznał wtedy, że oskarżeni Marcin P. i jego żona Katarzyna P. są winni głównego zarzutu tj. oszustwa. Marcinowi P. postawiono ogółem cztery, a Katarzynie P. dziesięć zarzutów. Przez blisko 5 miesięcy trwało odczytywanie nazwisk pokrzywdzonych.

Zobacz także: Obejrzyj: Przesłuchanie Donalda Tuska. Jasna deklaracja Małgorzaty Wassermann

Prawdopodobnie nad sprawa pochyli się jeszcze sąd apelacyjny, bo pełnomocnicy obojga oskarżonych (każde z nich korzystało z pomocy innego adwokata) zapowiedzieli złożenie apelacji.

Zapytaliśmy mec. Michała Komorowskiego, pełnomocnika Marcina P., na czym chce oprzeć apelację odmówił odpowiedzi na pytanie, ale wyjaśnił, że w jego ocenie wyrok powinien zostać zweryfikowany przez instancję wyższą, bo ani on, ani jego klient nie zgadzają się z treścią orzeczenia. Przyznaje, że spodziewał się jednak takiego rozstrzygnięcia.

Oskarżeni nie pojawili się na ogłoszeniu wyroku. Mec. Komorowski wyjaśnił w rozmowie z money.pl, że jego klient uznał, że jego obecność nie jest konieczna, gdyż "strategiczne rozprawy mamy już za sobą".

Niewykluczone, że również prokuratura złoży apelację, gdyż wnioskowała o wyższy wymiar kary dla oskarżonych – o 25 lat pozbawienia wolności. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta po doręczeniu uzasadnienia wyroku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Bleble
3 lata temu
Powinni dostać dożywocie z nakazem pracy e więzieniu żeby utrzymać siebie a nie aby podatnicy ich utrzymywali orax zwrot zagrabionych pieniędzy które wyprowadzili na zagraniczne konta mafii bo to jest pewne jak słońce 😎
robo55
3 lata temu
Słusznie że apelacja - powinni ich uniewinnić
Sep
3 lata temu
Słusznie, że apelacja. Powinni dostać jescze więcej.
IPIK
3 lata temu
na poczet kary. Sąd zakazał też skazanym na 10 lat prowadzenia działalności gospodarczej oraz nakazał im naprawę szkody, czyli zwrócenie klientom zainwestowanych pieniędzy. - w zasadzie bez komentarza....tylko mnie zaskakuje , że mogą być prezesem Banku na stanowisku...bo to nie jest działalność gospodarcza,,,no a zwrócenie klientom kasy zagrabionej to jakiś żart ?? sądu ?? To jak będą siedzieć..to za co ten wyrok bo to jak zwrócą kasę ? Powinni raczej być zwolnieni , dostać odszkodowanie z a 7 lat odsiadki i szybko szukać pracy np. w PKO ;)