Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Afera Banasia. "Plan B" nie wypalił, przyznaje premier Morawiecki. Wini opozycję

736
Podziel się

- Jeśli Marian Banaś nie poda się do dymisji, to mamy plan B - mówił niemal miesiąc temu premier Mateusz Morawiecki. Teraz przyznał, że "plan B" nie wypalił. Wskazuje jednak, że winna jest tu opozycja.

Premier zapowiedział ewentualną realizację "planu B" niemal miesiąc temu
Premier zapowiedział ewentualną realizację "planu B" niemal miesiąc temu (FORUM, Agencja Forum)
bEidyCPp

Zarówno kierownictwo PiS, jak i premier Morawiecki oczekiwali ustąpienia od Mariana Banasia, prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

Premier powiedział pod koniec listopada, że jeśli szef NIK sam nie zrezygnuje, to w życie może wejść "plan B". Od tego czasu premier jednak nie wyjaśnił, na czym ten plan miałby polegać.

Konkretów co do planu nie usłyszeliśmy i dzisiaj, jednak Mateusz Morawiecki przyznał wprost - "plan B" nie wypalił. Na poświęconej budżetowi 2020 konferencji, premier sugerował, że stało się tak przez sprzeciw opozycji.

bEidyCPr

- Opozycja, która nie chce w tej kwestii współpracować, bierze na siebie odpowiedzialność w tej kwestii - powiedział premier Morawiecki.

Zobacz także: Obejrzyj: Wiedza Polaków na temat IKE. Dlaczego nie myślimy o swojej emeryturze?

Można więc uznać, że w "planie B" wobec Banasia chodziło o zmianę Konstytucji. Zjednoczona Prawica nie mogła w Sejmie tego sama zrobić, gdyż zmiana Konstytucji wymaga przynajmniej 2/3 głosów. Rządzące ugrupowanie takiej większości nie ma, a opozycyjne partie mówiły wprost, że na zmiany w ustawie zasadniczej się nie zgodzą.

bEidyCPx

21 grudnia sejmowa komisja ds. służb specjalnych zapoznała się raportem z działania służb w sprawie Mariana Banasia. - Jesteśmy wstrząśnięci - mówili posłowie opozycji. - Nie ma zastrzeżeń do działania służb - odpowiadali z kolei przedstawiciele PiS.

Jak już pisaliśmy, kontrolerzy CBA, którzy sprawdzali majątek Banasia, mieli zastrzeżenia m.in. do posiadanej w domu gotówki w wysokości 200 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEidyCPS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(736)
jujuju
rok temu
przy wyborze Banasia opozycji nie pytali o zdanie
Zyga
rok temu
Opozycja dobrze wie, że to ważna sprawa. Jak można tu załatwić swoje interesy.
Brooke
rok temu
Premier Morawiecki wie co robi.
bEidyCPT
kobra
rok temu
Opozycja jak zwykle daje ciała. Tylko własne interesy się liczą.
Malediwiak
rok temu
Nie wierzę, że premier tak zostawi tę sprawę.
...
Następna strona