Notowania

Afera Banasia. "Plan B" nie wypalił, przyznaje premier Morawiecki. Wini opozycję

- Jeśli Marian Banaś nie poda się do dymisji, to mamy plan B - mówił niemal miesiąc temu premier Mateusz Morawiecki. Teraz przyznał, że "plan B" nie wypalił. Wskazuje jednak, że winna jest tu opozycja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(FORUM)
Premier zapowiedział ewentualną realizację "planu B" niemal miesiąc temu (Fot: Agencja Forum)

Zarówno kierownictwo PiS, jak i premier Morawiecki oczekiwali ustąpienia od Mariana Banasia, prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

Premier powiedział pod koniec listopada, że jeśli szef NIK sam nie zrezygnuje, to w życie może wejść "plan B". Od tego czasu premier jednak nie wyjaśnił, na czym ten plan miałby polegać.

Konkretów co do planu nie usłyszeliśmy i dzisiaj, jednak Mateusz Morawiecki przyznał wprost - "plan B" nie wypalił. Na poświęconej budżetowi 2020 konferencji, premier sugerował, że stało się tak przez sprzeciw opozycji.

- Opozycja, która nie chce w tej kwestii współpracować, bierze na siebie odpowiedzialność w tej kwestii - powiedział premier Morawiecki.

Obejrzyj: Wiedza Polaków na temat IKE. Dlaczego nie myślimy o swojej emeryturze?

Można więc uznać, że w "planie B" wobec Banasia chodziło o zmianę Konstytucji. Zjednoczona Prawica nie mogła w Sejmie tego sama zrobić, gdyż zmiana Konstytucji wymaga przynajmniej 2/3 głosów. Rządzące ugrupowanie takiej większości nie ma, a opozycyjne partie mówiły wprost, że na zmiany w ustawie zasadniczej się nie zgodzą.

21 grudnia sejmowa komisja ds. służb specjalnych zapoznała się raportem z działania służb w sprawie Mariana Banasia. - Jesteśmy wstrząśnięci - mówili posłowie opozycji. - Nie ma zastrzeżeń do działania służb - odpowiadali z kolei przedstawiciele PiS.

Jak już pisaliśmy, kontrolerzy CBA, którzy sprawdzali majątek Banasia, mieli zastrzeżenia m.in. do posiadanej w domu gotówki w wysokości 200 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-12-2019

WaldiIle można wysłuchiwać głupot i dyrdymałów gadanych przez pleciugę Morawieckiego ???!!! Powiedz chłopie czy Ty uważasz, że w Polsce wszyscy są … Czytaj całość

23-12-2019

PiotrPoszedł bym dalej, to wina Tuska.Typowa hipokryzja marionetkowego premiera.

23-12-2019

ja niewinny to oniJasne 5 lat rzadzenia a a zero odpowiedzialnosci co zepsuja zniszcza to nie oni to winna opozycja ,Moze to Schetyna wybral Banasia a predzej go … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (736)