Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Afera Banasia. Nowe oświadczenie szefa NIK

112
Podziel się

„Powaga Najwyższej Izby Kontroli i jej prezesa nie pozwala mi na polemikę w mediach” - poinformował w oświadczeniu przesłanym Polskiej Agencji Prasowej prezes NIK Marian Banaś. Chodzi o poniedziałkową publikację "Dziennika Gazety Prawnej" ws. niejasności wokół jego oświadczeń majątkowych.

Oświadczenie majątkowe szefa NIk pełne luk - donoszą media. Marian Banaś wydał oświadczenie.
Oświadczenie majątkowe szefa NIk pełne luk - donoszą media. Marian Banaś wydał oświadczenie. (East News, Piotr Molecki/East News)
bDKezSet

Dziennik Gazeta Prawna napisał, że oświadczenia majątkowe Mariana Banasia, szefa NIK, są pełne luk. Według gazety kontrolerzy CBA, którzy sprawdzali majątek Banasia, mieli zastrzeżenia m.in. do posiadanej w domu gotówki w wysokości 200 tys. zł.

Szef NIK nie potrafił w sposób przekonujący wytłumaczyć się z tych pieniędzy. Oświadczenia majątkowe i zeznania podatkowe nie dały odpowiedzi na pytania – czytamy w dzienniku.

bDKezSev

Według "DGP" wątpliwości CBA budzi też inwestycja szefa NIK w rzeźbę. Miał on ulokować w niej ponad 60 tys. zł i zarobić na tym ok. 10 tys. zł. Gazeta zauważa, że zazwyczaj odbywa się to przez zakup certyfikatów, a nie fizyczne nabycie dzieła sztuki. Ciekawe jest w tym wątku, kto oferował alternatywną inwestycję.

Zobacz także: SKOK-i. Niekończąca się afera

"DGP" podał, że chodzi o piramidę finansową opartą na rynku dzieł sztuki i rozkręconą przez Polkę ze szwedzkim paszportem. Sprawą od ponad dwóch lat zajmuje się prokuratura, a ludzie mieli łącznie stracić ok. 300 mln zł.

bDKezSeB

Marian Banaś miał także nie wpisać do oświadczenia darowizny dla syna w wysokości niemal 2 mln zł, której dokonał po sprzedaży kamienicy w Krakowie. Szef NIK odpowiedział na publikację „DGP” oświadczeniem:

„Prokuratura prowadzi postępowanie w tej sprawie, a ja swoimi wypowiedziami nie powinienem utrudniać jej pracy” - napisał Banaś.

Przypomniał także, że jest gotowy do pełnej współpracy, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKezSeW
KOMENTARZE
(112)
jorg
rok temu
Za niezapłacony w terminie podatek od wynagrodzenia w Rudzie SL w wysokości 1400zl miałem cztery rozprawy sadowe w końcu udało się im ogłosić wyrok ,a banas nic tylko powaga urzędu,rozumiem w tym miejscu ze mamy w Polsce równe prawo dla wszystkich czy nie tak panie zero
Nabuchodonozo...
rok temu
A czy w willi na godziny była kamerka,choćby w hallu? Może rozpoznamy czyjeś twarze? Pokaż Marianie, co chowasz w sezamie🤣
?????
rok temu
A ja się zastanawiam co on ma na yarka że się tak z nim cackają
bDKezSeX
NIK
rok temu
A co z majątkiem przepiesanym na żonę mateuszka kłamczyszka. Tak deklarował, że nie ma nic do ukrycia. Miesiące płyną i cisza. Ale suewren pamięta wszystkie przekręty mafii pisowskiej
Alex
rok temu
Cóż, to dopiero sztuka, żeby zaledwie w ciągu 4 lat skompromitować prawie wszystkie instytucje publiczne państwa- NIK, Trybunał Konstytucyjny, Sejm, Senat, funkcję Rzecznika Praw Dziecka, KRS itp, itp. Broni się jeszcze Rzecznik Praw Obywatelskich, ale i tutaj PIS przebiera niecierpliwie nóżkami. Tak jak śpiewał Młynarski- co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze spieprzyć ?
...
Następna strona