Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Zarobki Mariana Banasia. Padła kwota

698
Podziel się

Nazwisko Mariana Banasia, każdego dnia od wybuchu afery z nim w roli głównej, odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Tym razem padła kwota dotycząca jego zarobków jako szefa NIK. Wzbogaci się, jeśli wytrwa na stanowisku.

Ile zarabia Marian Banaś? Jeśli wytrwa do końca kadencji, to zgarnie milion złotych.
Ile zarabia Marian Banaś? Jeśli wytrwa do końca kadencji, to zgarnie milion złotych. (East News)
bDTWIKth

Marian Banaś został wybrany na stanowisko prezesa Najwyższej Izby Kontroli głosami Prawa i Sprawiedliwości. Niedługo później wybuchła afera dotycząca jego majątku i niejasności w oświadczeniach majątkowych i "pancerny Marian", jak mówi się o nim, przestał być już krystaliczny, a zaczął być uciążliwy.

Mimo to Banaś nie podaje się do dymisji (a to obecnie jedyny sposób, by zwolnił stołek), więc przysługuje mu spore wynagrodzenie. Jak podaje "Super Express", jeśli w fotelu szefa NIK wytrwa całą kadencję, która trwa sześć lat, to zarobi ponad milion złotych (rocznie zgarnia ok. 180 tys. zł). A w tym czasie może też nagrodzić swoich podwładnych, oczywiście z pieniędzy podatników. Od września rozdał im już 3,6 mln zł.

bDTWIKtj

"W oparciu o przywołane przepisy, środki budżetowe przeznaczone na miesięczne wynagrodzenie Prezesa NIK w listopadzie i grudniu – łącznie ze wszystkimi pochodnymi - wynoszą 15 102,74 zł" – poinformowało "SE" biuro prasowe NIK. Banaś jest więc wśród elity, jedynie 6 proc. Polaków - według danych GUS - może liczyć na zarobki powyżej 10 tys. zł. Do tego dochodzi m.in. służbowa limuzyna z kierowcą oraz immunitet.

A PiS nadal nie znalazło sposobu na odwołanie uciążliwego Banasia, wobec którego służby złożyły do prokuratury doniesienia dotyczące wątpliwości w jego oświadczeniach majątkowych. Politycy zaczęli mówić nawet o potrzebie zmian w konstytucji, ale on ani myśli zrezygnować.

Zobacz także: Obejrzyj: Przedsiębiorco, co wiesz o białej liście?
bDTWIKtp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTWIKtK
KOMENTARZE
(698)
A B C
rok temu
Zarobki na tym stołku nie szokują, szokuje zachowanie pis. Sasin przebił szczyty chamstwa politycznego obarczając winą za banasia opozycję!! To już nie hipokryzja i bezczelność. Za jakich ciemniaków pis ma ludzi, licząc, że to łyknie, To obraza byborców. A że banaś rozdaje kasę pracownikom, nic dziwnego, pis go nauczyło jak kupować poparcie za nasze pieniądze. Przecież 500, trzynastki to nic innego jak premie od banasia. Wie że go nie będą podkopywać pracownicy. Myśli.
mf
rok temu
jak na Prezesa NIK 15 tyś miesięcznie to nie tak dużo, posłowie nic nie robią a dostają prawie tyle samo. Ile jest posiedzeń Sejmu i ilu ich jest na tych posiedzeniach. A Banaś pracuje jak każdy inny urzędnik.
lala
rok temu
Panie Banaś,powodzenia w tropieniu przekrętów PiS-u.
bDTWIKtL
wania.kalkstw...
rok temu
dyrektorki czy asystentki jak je zwał tak zwał pisowca Glapińskiego mają po46 tysi miesięcznie to co tam jakieś marne 15 tysi Banasia
Paolo.
rok temu
Bawią się Waszym kosztem.Nic nie jesteście w stanie zrobić.Patrzebuja Was raz na 4ry lata by przyklepac swoją władze!
...
Następna strona