Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zarobki Mariana Banasia. Padła kwota

Nazwisko Mariana Banasia, każdego dnia od wybuchu afery z nim w roli głównej, odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Tym razem padła kwota dotycząca jego zarobków jako szefa NIK. Wzbogaci się, jeśli wytrwa na stanowisku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Ile zarabia Marian Banaś? Jeśli wytrwa do końca kadencji, to zgarnie milion złotych.

Marian Banaś został wybrany na stanowisko prezesa Najwyższej Izby Kontroli głosami Prawa i Sprawiedliwości. Niedługo później wybuchła afera dotycząca jego majątku i niejasności w oświadczeniach majątkowych i "pancerny Marian", jak mówi się o nim, przestał być już krystaliczny, a zaczął być uciążliwy.

Mimo to Banaś nie podaje się do dymisji (a to obecnie jedyny sposób, by zwolnił stołek), więc przysługuje mu spore wynagrodzenie. Jak podaje "Super Express", jeśli w fotelu szefa NIK wytrwa całą kadencję, która trwa sześć lat, to zarobi ponad milion złotych (rocznie zgarnia ok. 180 tys. zł). A w tym czasie może też nagrodzić swoich podwładnych, oczywiście z pieniędzy podatników. Od września rozdał im już 3,6 mln zł.

"W oparciu o przywołane przepisy, środki budżetowe przeznaczone na miesięczne wynagrodzenie Prezesa NIK w listopadzie i grudniu – łącznie ze wszystkimi pochodnymi - wynoszą 15 102,74 zł" – poinformowało "SE" biuro prasowe NIK. Banaś jest więc wśród elity, jedynie 6 proc. Polaków - według danych GUS - może liczyć na zarobki powyżej 10 tys. zł. Do tego dochodzi m.in. służbowa limuzyna z kierowcą oraz immunitet.

A PiS nadal nie znalazło sposobu na odwołanie uciążliwego Banasia, wobec którego służby złożyły do prokuratury doniesienia dotyczące wątpliwości w jego oświadczeniach majątkowych. Politycy zaczęli mówić nawet o potrzebie zmian w konstytucji, ale on ani myśli zrezygnować.

Obejrzyj: Przedsiębiorco, co wiesz o białej liście?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: marian banaś, szef nik, zarobki, pensja, wynagrodzenie, pieniądze, afera banasia, władza, polityka, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-12-2019

A B CZarobki na tym stołku nie szokują, szokuje zachowanie pis. Sasin przebił szczyty chamstwa politycznego obarczając winą za banasia opozycję!! To już … Czytaj całość

14-12-2019

mfjak na Prezesa NIK 15 tyś miesięcznie to nie tak dużo, posłowie nic nie robią a dostają prawie tyle samo. Ile jest posiedzeń Sejmu i ilu ich jest na … Czytaj całość

14-12-2019

lalaPanie Banaś,powodzenia w tropieniu przekrętów PiS-u.

Rozwiń komentarze (698)