Notowania

Rząd przyjął budżet 2020. Deficytu nie ma, będzie "trzynastka" i 500 plus

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że rząd przyjął budżet na 2020 rok po jego "aktualizacji". - Będzie to budżet zrównoważony, będą tam projekty socjalne - mówi premier. Dodał, że to "najlepszy budżet ostatnich 30 lat".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)
Budżet 2020 nie zakłada deficytu (Fot: Forum)

- W budżecie na 2020 r. będzie i "trzynastka" dla emerytów i 500 plus na każde dziecko - zapowiada premier.

- Jestem przekonany, że to najlepszy budżet w ciągu ostatnich 30 lat - mówi premier.

- Przyjęliśmy waloryzację kwotową emerytur na co najmniej 70 zł - dodał premier. Zapowiedział też, że "trzynastka" dla emerytur będzie wypłacana "zgodnie z harmonogramem". Rada Ministrów przyjęła projekt, który jest wsparciem dla seniorów, emerytów i rencistów, dodał szef rządu.

Obejrzyj: Wiedza Polaków na temat IKE. Dlaczego nie myślimy o swojej emeryturze?

- Dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego możemy przeznaczyć budżet na nasze programy jak "Emerytura Plus" czy rozwój dróg. Cała sfera społeczna, bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego jest zabezpieczona w budżecie na 2020 - dodał premier.

Zaznaczył, że udało się przyjąć zrównoważony budżet "w dużej mierze przez uszczelnianie finansów publicznych i walkę z mafiami VAT".

W sferze finansów publicznych będzie jednak "niewielki deficyt", jak powiedział premier Morawiecki.

- Zdrowy rozwój to taki, który opiera się na dobrej stabilizacji finansowej, a zrównoważony budżet przyczyni się na pewno do powrotów Polaków z emigracji - dodał Mateusz Morawiecki na poświęconej budżetowi konferencji prasowej.

Rząd przekazał projekt budżetu na 2020 roku już we wrześniu. Dlaczego więc teraz po raz kolejny Rada Ministrów się nim zajmowała? Jak tłumaczył rzecznik rządu Piotr Müller, potem były wybory parlamentarne, a po nich wyłoniono nowy parlament. - A ten nie mógł pracować nad projektami ustaw złożonymi w poprzedniej kadencji, które nie zostały uchwalone - mówił Müller w rozmowie z IAR.

Nowy projekt nie został jednak zasadniczo zmieniony, a "zaktualizowany", jak to określił rzecznik rządu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-12-2019

SETTEGO KLAMSTWA NIE MOZNA SLUCHAC

23-12-2019

Łapki w dółOho! Wyczuwam w komentarzach szeroką reprezentację komuszych funkcjonariuszy, którym przycięto tłuściutkie emeryturki oraz VATowskich złodziei, którym … Czytaj całość

23-12-2019

Wesołych świątNie zawraca głowy PINOKIO,ciągle gledzisz jedno i to samo , Idź do szpitali i zobacz jak wygląda opieka lekarska bez kasy,no idź i zobacz ,w jakich … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (817)