Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Afera EuRoPol-Gaz. Poręczenia, dozór i zakaz opuszczania kraju

2
Podziel się

Trzech byłych członków spółki EuRoPol-Gaz zatrzymała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego we wtorek. Dwa dni późnej sąd w Łodzi zastosował wobec nich poręczenia majątkowe, dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Trzech byłych członków spółki EuRoPol-Gaz zatrzymała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego we wtorek.
Trzech byłych członków spółki EuRoPol-Gaz zatrzymała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego we wtorek. (WP.PL)
bDAUiCmZ

Michał Sz., Zdzisław J. i Mirosław D. mieli wyrządzić spółce szkodę w wysokości 848 milionów złotych. Zostali zatrzymani przez ABW. Teraz sąd zastosował wobec nich środki zapobiegawcze.

"Sąd uznał wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanych czynów przez trzech podejrzanych, jednak nie uwzględnił wniosku prokuratury o ich aresztowanie. Zadecydował o wolnościowych środkach zapobiegawczych w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju" - poinformował PAP w czwartek wieczorem rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi Krzysztof Bukowiecki.

bDAUiCnb
Zobacz także: Obejrzyj także: Gigantyczna kara za Nord Stream 2. UOKiK nie wyklucza kar dla Gazpromu

Według śledczych, zatrzymani doprowadzili do zawarcia kontraktów, w którym znalazły się rażąco niekorzystne zapisy dla Polski. Chodzi o rezygnację z popierania pozwu przeciwko Gazpromowi o zapłatę za przesył gazu przez Polskę w 2007 roku.

bDAUiCnh

Polska strona zapewniła też o wykonaniu przez Gazprom wszelkich zobowiązań dotyczących przesyłu gazu w latach 2006-2009 i zapewniła o braku roszczeń w stosunku do rosyjskiego giganta.

Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAUiCnC
KOMENTARZE
(2)
pol
rok temu
Winni siedzieć jeżeli to prawda. Działanie na szkodę narodu.
iza
rok temu
i za czasow ziobry-jako minuistra sprawiedliwosci