Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Afera GetBack. Pierwszy taki wyrok. Poszkodowana odzyska pieniądze

22
Podziel się

Sąd w Poznaniu uznał, że umowa zawarta z klientką naruszała ustawy dotyczące rynku papierów wartościowych oraz kodeksu cywilnego. Nakazał wypłatę pieniędzy.

Sąd uznał, że bank wprowadził w błąd klientkę.
Sąd uznał, że bank wprowadził w błąd klientkę. (East News)
bEgMcIUl

W Sądzie Okręgowym w Poznaniu zapadł pierwszy wyrok ws obligacji GetBack - informuje Polska Agencja Prasowa. Sprawa dotyczyła papierów wartościowych, które za pośrednictwem Idea Banku, oraz dawnego Polskiego Domu Maklerskiego nabyła klientka. Sąd uznał, że bank wprowadził ją w błąd. Miał przekonać ją że nabycie obligacji jest inwestycją bezpieczną na równie z lokatą.

Zgodnie z wyrokiem transakcja była nieważna. Sąd nadał wyrokowi klauzulę natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że kobieta ma odzyskać pieniądze donosi PAP.

bEgMcIUn

- To jest problem tej afery, bo nie boimy się użyć tego słowa, że w większości przypadków, przynajmniej tak to występuje jeżeli chodzi o naszych klientów, to były życiowe inwestycje - informowała Beata Strzyżowska radca prawny reprezentująca poszkodowaną klientkę banku. - To były kwoty przeznaczone na tzw. czarną godzinę, które w wyniku namowy bankiera zostały ulokowane na niebezpieczne transakcje związane z obligacjami korporacyjnymi, obligacjami, które nie były zabezpieczone - dodała.

Podkreślił, że to pierwszy taki wyrok sądu w aferze GetBack, a jego rozstrzygnięcie będzie miało istotny wpływ na orzecznictwo w podobnych sprawach.

bEgMcIUt

"Bank, co do zasady, nie odnosi się do treści nieprawomocnych rozstrzygnięć sądu" - poinformowało nas biuro prasowe Idea Banku. "Należy podkreślić, że w przedmiotowej sprawie sąd uwzględnił powództwo w części, a wyrokowi został nadany rygor natychmiastowej wykonalności jedynie w zakresie odnoszącym się do PNP S.A. (dawny PDM SA). W ocenie Banku, sąd pominął wszystkie istotne okoliczności sprawy wpływające na wysokość szkody powódki. Bank nie zgadza się z argumentacją sądu i złoży od wyroku apelację".

Jak dodał bank, bieżące postępowania związane ze spółką GetBack S.A. nie mają negatywnego wpływu na bieżącą działalność Idea Banku S.A.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

bEgMcIUO
KOMENTARZE
(22)
P wawa
rok temu
Mądra decyzja sądu. Często wciska się ludziom kit, że obligacje są bezpieczne wykorzystując skojarzenia z obligacjiami skarbu państwa. Prawo natomiast wymaga rzetelnego informowania.
lew1310
rok temu
zasada powinna byc prosta i czytelna dla wszystkich albo zakazac wszystkim wchodzic do glebokiej wody albo zezwolic i niech sie topia co niektorzy. Ta Pani wygrala a sama wstydzila sie pokazac twarzy czyli miala swiadomosc ze ja nabrano pytanie tylko kiedy ta swiadomosc do niej przyszla. Pozostali i tak nie maja gwarancji ze cokolwiek odzyskaja
Ryzyk_fizyk
rok temu
Dość płacenia chciwym ludziom z naszych podatków - ryzykowali - chcieli więcej i więcej - nie udało się - ale reszta obywateli nie zamierza za to płacić!!!
bEgMcIUP
PIS OPŁACI SW...
rok temu
Z KASY BANKÓW I BUDŻETU PAŃSTWA. CZYLI JAK ZAWSZE Z NASZYCH PIENIĘDZY.
joe777
rok temu
GetBeck po prostu przegrzał, bo gdyby nie wpadli te tarapaty to dzisiejsi "poszkodowani" liczyli po prostu hajs!
...
Następna strona