Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
PRC
|
aktualizacja

Afera GetBack. Sprawa wreszcie może ruszyć

21
Podziel się:

Rozlicznie GetBack ma szansę w końcu przyśpieszyć. Wszystko przez korzystny wyrok sądu. Pierwszy akt oskarżenia w sprawie tej afery nie wraca do prokuratury. Sąd Apelacyjny uwzględnił zażalenie oskarżyciela.

Afera GetBack. Sprawa wreszcie może ruszyć
Rozlicznie afery GetBack ma szansę w końcu przyśpieszyć. (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK)
bEEaclNh

Materiały w sprawie głośnej afery GetBack są wystarczające, aby można było rozpoznać sprawę - stwierdził Sąd Apelacyjny w Warszawie. Ten wyrok pozwoli na rozpoczęcie procesu rozliczenia.

Postanowienie to zapadło blisko pół roku po tym, jak sąd okręgowy zdecydował, że sprawa ma wrócić do oskarżyciela celem uzupełnienia braków.

- Decyzję Sądu Apelacyjnego w Warszawie oceniamy jako nie tylko słuszną, ale przede wszystkim sprawiedliwą z punktu widzenia tysięcy osób, które zostały dotknięte aferą GetBack i oczekują możliwie szybkiego osądzenia sprawy, a tym samym zasądzenia środków kompensacyjnych - powiedział prok. Marcin Saduś, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

bEEaclNj
Zobacz także: Co z klientami Idea Banku? "Przymusowe przejęcie to dla nich zabezpieczenie"

Jak podkreślił, sąd odwoławczy dostrzegł, że dowody zgromadzone przez prokuratora są materiałem wartościowym, jednocześnie kwestionując strategię procesową obrony obliczoną na wydłużenie procesu i rozliczenie afery.

Oczywiście obrona nie zgadza się tą decyzją. - Akt oskarżenia został wysłany niezasadnie, a już na pewno przedwcześnie i zawierał liczne poważne braki i uchybienia - powiedział mec. Maciej Zaborowski.

bEEaclNp

Przypomnijmy, że afera GetBack dotyczy wprowadzenia w błąd ponad 9 tys. klientów, którzy łącznie stracili około 3 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEaclNK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(21)
exgb
4 tyg. temu
co się dzieje z aresztowanymi? Konradek K, Bożeną S., Anną P? Cały czas siedzą?
Anita
2 miesiące temu
Wyczytałam gdzieś, że obligatariusze domagają się od państwa pokrycia ich strat. Chyba coś im się w główkach poprzestawiało jak myślą, że dostaną 3 miliardy zł z naszych podatków !
DOBRZEIMTAK
2 miesiące temu
No tak... PiS winny, KNF winny, wszyscy winni tylko nie ci chciwi obligatariusze... Kto normalny trzymał pieniądze w idea banku albo kupował obligacje Getback, żeby żerować na zadłużonych, którzy popadli w tarapaty finansowe ? KTO ???
bEEaclNL
DOBRZEIMTAK
2 miesiące temu
Żal mi tych "biednych" ludzi - stracili TRZY MILIARDY ZŁOTYCH. KTO MA TYLE SZMALU pytam się ! Na biednych nie trafiło !
Fakty
2 miesiące temu
W Amber Gold umoczono ok. 780 mln PLN i powołano sejmową komisję. W Getback umoczono ok. 3 miliardów PLN i obecnie rządzący nie zgadzają się na powołanie sejmowej komisji. Dlaczego ? Bo wierchuszka z Nowogrodzkiej jest umoczona po uszy w tym przekręcie.
...
Następna strona