Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Afera reprywatyzacyjna. Kolejny akt oskarżenia

8
Podziel się

Akt oskarżenia w sprawie prezesa jednej z warszawskich spółek po niemal roku od jego zatrzymania trafił do sądu. Sprawa dotyczy usiłowania wyłudzenia wielomilionowego odszkodowania od m.st. Warszawy.

Kolejny akt oskarżenia ws. afery reprywatyzacyjnej trafił do Sądu Okręgowego w Warszawie
Kolejny akt oskarżenia ws. afery reprywatyzacyjnej trafił do Sądu Okręgowego w Warszawie (Getty Images)
bEgAHeGd

Jak informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne, były prezes reaktywowanej warszawskiej spółek zatrzymany został w maju ubiegłego roku. Teraz akt oskarżenia w jego sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Warszawie.

"Sprawa ma związek z śledztwem dotyczącym usiłowania wyłudzenia wielomilionowego odszkodowania od m.st. Warszawy w związku z realizacją roszczeń do nieruchomości przysługujących spółce" - czytamy w komunikacie CBA.

Firma oskarżonego sprzedała roszczenia do nieruchomości dwóm osobom. Problem w tym, że wcześniej zostały one przeniesione do innej spółki, również należącej do oskarżonego.

bEgAHeGf
Zobacz także: Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

W ten sposób udało mu się wyłudzić 175 tys. zł.

bEgAHeGl

"Następnie prezes podjął działania w celu ukrycia przestępczego pochodzenia tych środków, które polecił wypłacić na swoją rzecz" - informuje CBA.

"To ósmy akt oskarżenia skierowany w tym wielowątkowym śledztwie. Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA wspólnie z Prokuraturą Regionalną we Wrocławiu kontynuują prowadzenie postępowań przygotowawczych dotyczących reprywatyzacji blisko 200 warszawskich nieruchomości objętych dekretem Bieruta. Do tej pory w prowadzonych przez CBA postępowaniach zarzuty usłyszało blisko 60 osób" - czytamy w komunikacie instytucji.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bEgAHeGm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEgAHeGG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
czaszef
rok temu
Póki co, jedynym skazanym w aferze jest Jan Śpiewak. Chłop się nie wykazał mądrością, bo opisał udział w aferze córki byłego ministra Ćwiąkalskiego. Dostał zarzuty karne (SIC!), został skazany za przestępstwo kryminalne a uzasadnienie wyroku sąd utajnił na swój własny wniosek. Wszystko to wzbudza otuchę w sercu, że niezawisłe sądownictwo nadal w naszym nieszczęśliwym Kraju się jednak trzyma.
salcia
rok temu
Czemu Gronkiewicz nie siedzi
wero
rok temu
W calej Polsce tak jest a mowia tylko o Warszawie
bEgAHeGH
Dżej Bi
rok temu
Ciągle słyszymy o nowych aferach reprywatyzacyjnych, a co z wyrokami i ich publikacją!!!
Indianie do r...
rok temu
Zaczynaliśmy od przemianowania kradzieży Fiata126 na chwilowy zabór mienia. Krążyły anegdoty o chwilowym zaborze Państwa.