Notowania

Afera z mięsem z chorych krów. Słowenia zatrzymała całą partię z Polski

1,5 tony, tyle podejrzanego mięsa wołowego z polskiej ubojni trafiło do Słowenii w tym miesiącu. Cała partia została zatrzymana przez tamtejsze służby. Mięso miało trafić na kebaby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Problem nielegalnego uboju bydła przedstawiony przez TVN oznacza spore straty dla całej branży (Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)

- Całość mięsa zatrzymano, co oznacza, że nie trafiło ono do obrotu. Nie mamy obecnie żadnych informacji o jakichkolwiek nowych dostawach podejrzanego mięsa – przekazał minister rolnictwa Aleksandra Pivec cytowany przez Polską Agencję Prasową.

1,5 tony podejrzanego mięsa z Polski dotarło do Słowenii 16 stycznia. "To była jedyny w tym miesiącu dostawa wołowiny, która mogła pochodzić z prowadzącej ubój chorych krów polskiej rzeźni" – poinformował słoweński nadzór weterynaryjny.

To kolejne echa reportażu, w którym dziennikarze Uwagi i Superwizjera TVN ujawnili brutalną prawdę o polskich ubojniach, które pod osłoną nocy, bez obecności weterynarza, zabijały i przerabiały na mięso chore krowy. Wykorzystywano także mięso z padłych krów.

Zobacz: Afera z mięsem z chorych krów. Jak konsument może uchronić się przed niebezpiecznym mięsem?

Afera może nas drogo kosztować. Mięso trafiło bowiem do 10 krajów UE. - Ceny zaczęły spadać o 1 zł na kilogramie. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to dla hodowców jest to 600 mln zł strat rocznie - mówił podczas wspólnej konferencji prasowej Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego. - To jedna czarna owca - zapewniał.

- Mięso, które było w tym zakładzie zostało zabezpieczone i utylizowane na bieżąco. Prowadzone jest też dochodzenie w tej sprawie, poinformowana została prokuratura – zapewnił Paweł Niemczuk, Główny Lekarz Weterynarii podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-02-2019

FORD,,,,,,TAK TVN ZAŁATWIŁO WSZYSTKICH POLSKICH ROLNIKÓW,SKORO WIEDZIELI O TYM JUZ OD PÓŁ ROKU DLACZEGO NIE POWIADOMILI POLICJI A TERAZ O TYM … Czytaj całość

05-02-2019

CidTeraz to każde mięso z polski będzie podejrzane. W ten sposób "polska" stacja załatwiła polskich producentów wołowiny, i to nie tylko tych nie … Czytaj całość

05-02-2019

annaA Polacy to nie jedli tego mięsa, że nigdzie się o tym nie pisze. TVN to be bo powiedziało prawdę, a gdzie był minister rolnictwa, sanepid, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (31)