Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|
aktualizacja

Afera z pieniędzmi dla artystów. Piotr Gliński się tłumaczy

Minister kultury Piotr Gliński był w młodości był kaskaderem. Czy po aferze wokół beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury (niektóre zespoły disco polo miały dostać nawet pół miliona złotych) czuje się jak poturbowany kaskader i dlatego wstrzymał wypłatę środków? - W pewnym sensie tak, natomiast myślę, że to wynika z niezrozumienia całego mechanizmu - mówił Gliński w programie Newsroom WP. - To jest fundusz, który służy wsparciu bardzo ważnego sektora gospodarki, który był pierwszy zamknięty i pewnie jako ostatni zostanie otwarty. Tego typu pomoc dla gospodarki w całej Europie polega na tym, że opieramy się na deklaracjach aplikujących i jak najszybciej przekazujemy wsparcie. Te pieniądze nie idą na prywatne konta celebrytów, a mogą być przeznaczone wyłącznie na koszty kwalifikowane - wyjaśniał.

11
Podziel się:
KOMENTARZE
(11)
Miras
4 lata temu
Ja zarabiam obecnie 35 tys rocznie. Jak nie pracuje to nikt mi nie daje. Jakim prawem rozdajecie nasze pieniadze ludziom ktorzy zarabiaja miliony mieszkaja w pałacach i prawdziwej pracy nie znaja !!! Nigdy wiecej na PIS
eh
4 lata temu
Bez komentarza.. szkoda słow
ja
4 lata temu
Sięgają po władzę, by załatwiać interesy własne, swoich kumpli i rodziny. Posadki w urzędach, spółkach państwowych, komisjach, fundacjach... nagrody, odprawy, ustawiane przetargi… służbowe samochody i mieszkania. Żaden polityk nie pomoże nam bardziej niż sami możemy sobie pomóc. Po prostu trzeba robić swoje. Zobaczcie ksiazke pt. Emreytura nie jest Ci potzerbna. Opisuje proste zasady budowania majątku. Ludzie sami mogą wiele osiągnąć w tym kraju bez niczyjej łaski i to wcale nie jakimiś skomplikowanymi metodami.
Obywatel x
4 lata temu
Hahaha , co za beznadziejny typ , kto nami rządzi Boże chroń Polske
biedny mój ka...
4 lata temu
no i kto może takie gafy strzelać ?nie kumaty a wykształcony , czym ten człowiek się kieruje JAKO Minister????????? i tacy rządzą Polską???!!!!!!!!!!