Trwa ładowanie...
bEqkAgiJ

Notowania

Przejdź na

AgroUnia chce podziału Biedronki. Prezes UOKiK-u nie zostawia złudzeń

Rolnicza organizacja AgroUnia, którą kieruje Michał Kołodziejczak, wysłała do UOKiK-u wniosek z żądaniem podziału sieci Biedronka. – Trafiła do nas skarga AgroUnii, została potraktowana z poszanowaniem, podobnie jak 50 tys. innych skarg od konsumentów – komentował w programie "Money. To się liczy" prezes Urzędu Tomasz Chróstny. Nie ma jeszcze efektów sprawdzania tej skargi, ale prezes UOKIK-u zwrócił uwagę, że rynek handlowy nie jest w Polsce zdominowany przez jedną sieć. Gdyby któraś sieć była monopolistą, to wówczas mogłyby zachodzić przesłanki do podziału. Tymczasem – jak mówił Tomasz Chróstny – jest to rynek bardzo konkurencyjny, jeśli chodzi o duże sieci handlowe. – Nie traktuję postulatu jako możliwego do zrealizowania – podkreślił.

04-06-2020
0
0
32
Podziel się
Komentarze (32)
zobacz więcej komentarzy (32)
bEqkAgiV
KOMENTARZE
(32)
Ja
rok temu
Niech bambry wybudują własną sieć i tam sprzedają swoje plony itd. Dostają kasę z UE i dostają dotacje z naszych podatków to niech ruszą się do budowy swoich marketów zamiast ciągle narzekać i czekać na mannę z nieba. I niech sobie nie myślą, że bez nich umrzemy z głodu. Tak się składa, że na świecie jest nadprodukcja żywności i nie ma problemu, żeby ją kupić.
Grzegorz0237
rok temu
Idę na zakupy. Nie interesuje mnie skąd pochodzi towar. Ważne że jest dobry i w atrakcyjnej cenie. A ten pan z Agro uni to przypadkiem nie ten sam człowiek, który zachwalał PiS przed wyborami, a później został z polem sałaty,?
Tess
rok temu
Niech się ten mały wymoczek Kołodziejczyk czymś pożytecznym zajmie. A nie szum tylko wokół swojej osoby robi i głupoty wymyśla.
bEqkAgjn
Fab
rok temu
A chłopy pod swoim domem sprzedają swoje produkty w cenie jak w sklepie. Dobre, sięgać po cudze,a samemu robić podchody
NickT
rok temu
Jak na mój gust zaczyna się szukanie sieci sklepów. Miała być Zabka albo Tesko iec dla zwgo nie Biedronka?
...
Następna strona