Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Agrounia znów protestuje. Dramat producentów wieprzowiny

- Zostaliśmy opuszczeni przez ten rząd, oszukali nas, jak mogli. Chyba najbardziej oszukaną grupą zawodową przez ten rząd są rolnicy. Dzisiaj jest tu trzysta traktorów i ok. tysiąca osób. Jesteśmy w powiecie piotrkowskim. Tutaj jest bardzo duża produkcja trzody chlewnej, która odpowiada za wyżywienie kilku milionów Polaków. Dzisiaj ludzie są uwięzieni ze swoimi zwierzętami w gospodarstwach, nie mogą sprzedawać, bo są chore przepisy. To taki lockdown dla rolników tylko bez odszkodowań - mówił w programie "Money. To się liczy" Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii. We wtorek kilkuset rolników zablokowało drogę pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim i Warszawą w proteście przeciwko dramatycznej sytuacji lokalnych producentów wieprzowiny. Zdaniem protestujących rząd nie radzi sobie z epidemią wirusa ASF.

194
Podziel się:
KOMENTARZE
(194)
Alisherov
2 lata temu
A kto to ma kupować? Za dużo wieprzowiny na rynku. Nikt tego nie zje a magazyny pełne.
smakosz
2 lata temu
Jak skasują naszą to wezmą wierzowine z Ukrainy. Z GMO smakuje lepiej...
Spójrzcie na
2 lata temu
te samochody stojące na osiedlowych parkingach. To już nie są syrenki i trabanty to samochody po 50 000 zł w górę. Miastowi mają się teraz lepiej niż kiedykolwiek.
przedsiębiorc...
2 lata temu
poczekajcie aż wasz PiS wyprowadzi Polskę z Unii. Skończą się dopłaty, skończy się eksport na unijne rynki, wtedy będziecie mogli sobie pogratulować głupoty, która doprowadziła Polskę do ruiny
Spójrzcie
2 lata temu
na te ciągniki. To nie są C-360 lub stare Zetory, to sprzęty po 200000 w górę. Rolnicy mają się teraz lepiej niż kiedykolwiek.
...
Następna strona