Notowania

rozwój
wczoraj 15:41

Akcelerator Startup Spark szuka aż 50 startupów, do których trafi ponad 9 mln zł

Startup Spark to program dla młodych, innowacyjnych przedsiębiorców, którzy mogą otrzymać dofinansowanie na rozwój oraz możliwość współpracy z 11 partnerami biznesowymi. Akcelerator został stworzony pod parasolem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie w ramach pierwszej edycji programu wsparcie otrzymało aż 27 startupów. Startup Spark przekazał na ich rozwój dofinansowania o łącznej wartości około 5 mln PLN.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

Od styczna tego roku trwa kolejna edycja programu. Podzielony został on na 4 rundy, podczas których do udziału zostanie wybranych minimum 66 startupów, a które to otrzymają wsparcie finansowe w wysokości ponad 13 MLN PLN.

„Do naszego programu akceleracyjnego szukamy firm z całej Polski. Mimo tego, że akcelerator mieści się w Łodzi nie znaczy to, że musisz być stąd. Na co dzień pracujemy ze startupami z całego kraju i odległość nie stanowi tutaj ani problemu, ani kryterium. Zależy nam by nasz akcelerator nie ograniczał, a dawał impuls do rozwoju” – mówi Adam Trojańczyk, mentor operacyjny.

Do 15.09.2019r. można zgłaszać się do II rundy programu Startup Spark 2.0 wypełniając jedynie prosty formularz.

Udział w programie to 3 filary wsparcia

  • Startupy zakwalifikowane do programu uzyskają wsparcie finansowe w wysokości do 160 000zł na trwającą maksymalnie 6 miesięcy akcelerację.
  • Otrzymają możliwość współpracy z Partnerem Biznesowym (Odbiorcą Technologii/OT) związaną z rozwojem, testowaniem i wdrożeniem produktu/usługi. OT to międzynarodowe korporacje tj: Ericsson, PwC, Procter&Gamble, Robert Bosch, Siemens, Airbus oraz lokalne firmy rozwijające polską myśl technologiczną: Bluerank, Indigo Nails, Ceramika Paradyż, Grupa Pietrucha i WDX.
  • Akceleracja startupów odbywa się w modelu „Venture Building”. Każdy startup otrzymuje wsparcie mentorów posiadających wiedzę i doświadczenie z zakresu prowadzenia biznesu oraz zarządzania produktem/usługą w poszczególnych fazach rozwoju.

Celem programu są dwa główne założenia. Pierwszym jest rozwój startupu poprzez połącznie go z dojrzałym biznesem. Drugim zaś edukacja średnich i dużych firm w zakresie otwierania się na innowacje i rozwój.

- Ekosystem, jaki został stworzony w Łodzi przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną i Startup Spark, to doskonałe miejsce dla startupów. Silną stroną programu są mentorzy, zespół Startup Spark oraz Zarząd ŁSSE, którzy doskonale rozumieją cele przedsięwzięcia i potrafią skutecznie zarządzać relacjami na linii korporacja – startup. - mówi Marcin Sugak - Dyrektor ds. Rozwoju i Biznesu w Ericsson

Warto także wspomnieć, że Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna w swoim portfolio posiada ponad 250 inwestorów. Oznacza to ogromne możliwości dalszego rozwoju dla wybranych startupów po zakończeniu programu.

Kto może ubiegać się o wsparcie w startup spark

Do udziału w programie mogą ubiegać się mikro i małe przedsiębiorstwa zarejestrowane w Polsce prowadzące działalność w formie spółki kapitałowej nie dłużej niż 5 lat lub osoby fizyczne, które w przypadku rekomendacji do udziału w akceleracji obligują się do założenia spółki kapitałowej.

Startup Spark w szczególności poszukuje startupów, które posiadają już produkt/usługę i wpisują się w obszary zainteresowań Partnerów Biznesowych.

Program Startup Spark uzyskał dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020, Działanie 2.5 Programy akceleracyjne.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz