Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Akcja CBA. Wyłudził 3,5 mln zł na szkoleniach

6
Podziel się

CBA zatrzymało mężczyznę, który wyłudzał dofinansowania ze środków publicznych, w tym unijnych, na organizację szkoleń, które nawet się nie odbyły.

Akcja CBA. Wyłudził 3,5 mln zł na szkoleniach
Wyłudzał pieniądze ze szkoleń. Wpadł w ręce CBA (Materiały prasowe CBA)
bDzKIYEl

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało podejrzanego o wyłudzanie pieniędzy za szkolenia, które się nie odbyły - informuje biuro w komunikacie.

Jak czytamy, białostoccy funkcjonariusze CBA z Prokuraturą Okręgową w Białymstoku prowadzą postępowanie dotyczące wyłudzenia funduszy unijnych na fikcyjne szkolenia. Zatrzymany reprezentował kilka podmiotów realizujących szkolenia i kursy dla seniorów oraz wolontariuszy, a także projekty dofinansowywane ze środków publicznych, w tym ze środków Unii Europejskiej.

bDzKIYEn

"Jednocześnie agenci CBA zabezpieczyli materiał dowodowy, w tym dokumentację oraz elektroniczne nośniki danych, w kilku podmiotach na terenie województwa podlaskiego" - dodano.

Zobacz także: Obejrzyj: Pełny lockdown ? "Bardzo byśmy chcieli tego uniknąć"

Jak informuje CBA, wszystko wskazuje na to, że zatrzymany przedkładał w instytucjach pośredniczących w dystrybucji środków podrobione i poświadczające nieprawdę dokumenty w postaci m.in. formularzy zgłoszeniowych, list obecności z podrobionymi podpisami osób uczestniczących w takich szkoleniach i innych dokumentów potwierdzających udział w szkoleniu przez osoby, które faktycznie w nim nie uczestniczyły, a także dokumentów potwierdzających odbycie się szkoleń, które faktycznie nie miały miejsca, albo były na nich osoby, które nie spełniały wymagań poszczególnych realizowanych projektów.

bDzKIYEt

Zatrzymany wyłudzał w ten sposób dofinansowania projektów szkoleniowych ze środków publicznych, w tym także ze środków europejskich.

"W toku prowadzonych czynności ustalono, iż wskazane nieprawidłowości dotyczyły przynajmniej dwóch projektów szkoleniowych realizowanych w roku 2018-2020 o wartości ponad 3,5 miliona złotych" - podaje CBA.

Zatrzymany został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące wyłudzenia środków publicznych oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach.

bDzKIYEu
bDzKIYEO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
A JA ZNAM TAK...
2 miesiące temu
co zorganizował wybory które nawet się nie odbyły i przebimbał na to 70 milionów. czy mogę to gdzieś zgłosić? w końcu polska to państwo prawa? :)
Adam
2 miesiące temu
A czy głośna sprawa Miska z MON przyjaciela Macierewicza nie dotyczyła identycznego przypadku. Coś cicho o tej sprawie. Misiewicz trochę posiedział w więzieniu i czyżby PIS ja zamiótł pod dywan.
:(((
2 miesiące temu
Lata 2018-2020. Hm , to dopiero teraz go nakryli ,chyba sie nie podzialkowal. A kto mu je przyznal i nie sprawdzil co dalej.
bDzKIYEP
Quba
2 miesiące temu
Każdy projekt Unijny podlega weryfikacji. uczestnicy zgłaszani do projektu są rejestrowani w systemie, każdy projekt jest rozliczany do 0,01 PLN. Lepiej sprawdźcie kto za urzędasów brał w tym udział, bo sam jeden nie był w stanie tak to przekręcić. To tak nie dizął ze sobie podpisze, przystawi pieczątkę i już, gotowe. tam jest jeszcze kilka osób do "wzięcia".
Łukasz
2 miesiące temu
A może to były szkolenia bezobjawowe?