Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|
aktualizacja

Aleksander Łukaszenka uderza w Polskę. "Chce całej Białorusi"

34
Podziel się:

Tak, wojna będzie, ale tylko w dwóch przypadkach. Gdy dojdzie do agresji na Białoruś lub na Rosję – powiedział Aleksander Łukaszenka w orędziu do narodu i parlamentu. Polskę i Litwę oskarżył natomiast o to, że "działają w duchu polityki Waszyngtonu".

Aleksander Łukaszenka uderza w Polskę. "Chce całej Białorusi"
Aleksander Łukaszenka oskarżył Polskę i Litwę o to, że "działają w duchu polityki Waszyngtonu", bo inaczej byłyby "smutnymi peryferiami" (East News, Laski Diffusion)

- My nie chcemy wojny – zaznaczył, przekonując, że Białoruś "nigdy nie tworzyła i nie będzie tworzyć problemów" dla swoich sąsiadów. Łukaszenka oświadczył, zwracając się do Zachodu, że "jeśli dojdzie do agresji na Białoruś, to będą tu setki tysięcy rosyjskich żołnierzy, którzy będą walczyć razem z setkami tysięcy żołnierzy białoruskich".

Łukaszenka zarzucił Zachodowi, że dąży do "nowego podziału świata", a także "chce utopić we krwi braterstwo ukraińsko-rosyjskie, braterstwo słowiańskie".

Powtórzył również, że Zachód zwiększa ofensywne siły NATO u granic Białorusi.

Zobacz także: Łukaszenka grozi Polsce rozmieszczeniem rosyjskiej broni jądrowej. "Jesteśmy na to gotowi"

Orędzie Aleksandra Łukaszenki

Polskę i Litwę, sąsiadów Białorusi, oskarżył o to, że "działają w duchu polityki Waszyngtonu", bo inaczej byłyby "smutnymi peryferiami".

Polska, jak utrzymywał Łukaszenka, "chce całej Białorusi". Zarzucił jej "bezceremonialne i bezapelacyjne działania", w tym finansowanie opozycji i koordynowanie protestu, w tym na Białorusi, w Rosji, a nawet w Kazachstanie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(34)
borizm
2 lata temu
Chciałbym, aby Polska mała tak silnego i niezależnego prezydenta jak Łukaszenka - człowieka, który myśli o przyszłości swojego kraju (cały czas mają przemysł i produkują maszyny), ale także kultywuje polską tradycję bardziej niż my. Niestety, Polską nie rządzą Polacy, więc kierują nas powili na tor kolizyjny z wszystkimi sąsiadami w imię relacji z mało dla nas istotnymi krajami z drugiego końca świata, czy peryferii Europy (Wielka Brytania).
MXY
2 lata temu
Takimi jak łukaszenka mo pradziad orał pole
Fckptin
2 lata temu
No to niedługo z jego słów wynika, że pojawi się z ruskimi u nas, bo "Polska chce Białorusi"
munio
2 lata temu
JAK JUŻ TO JA CHCĘ ABY MALOPOLSKA NALEŻAŁA DO NIEMIEC.
nuru
2 lata temu
NASTĘPNY ZAKOMPLEKSIONY CZLOWIECZEK. I TAK BIAŁORUŚ JEST ROSYJSKA.LUKASZENKA NIE MA NIC DO GADANIA
...
Następna strona