Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amerykanie tam zbudują pierwszą elektrownię jądrową w Polsce. "Nie grozi nam Czarnobyl"

- Mamy preferowaną lokalizację, która w toku procedur administracyjnych zostanie prawdopodobnie potwierdzona, czyli miejscowość Lubiatowo-Kopalino. To jest miejscowość nad morzem, w gminie Choczewo. Dlaczego to miejsce? Mamy bardzo łatwy i oczywisty dostęp do wody. Zobaczymy, gdzie znajdą się kolejne elektrownie. W obiegu są co najmniej jeszcze dwie lokalizacje. Jedna w Pątnowie, tam, gdzie jest zespół elektrowni, a druga lokalizacja to Bełchatów. Te dwie kolejne lokalizacje są dobre z innych powodów, tam już funkcjonują duże elektrownie, a zatem jest infrastruktura i nie trzeba dobudowywać infrastruktury towarzyszącej - powiedział w programie "Newsroom" WP Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu biznesalert.pl. - Badania opinii publicznej w Polsce pokazują poparcie dla energetyki jądrowej i prawdopodobnie kryzys energetyczny jedynie je zwiększy. Da się budować elektrownie zgodnie ze standardami, w sposób bezpieczny. Nie grozi nam Czarnobyl.
0
0
148
Podziel się
Komentarze (148)
zobacz więcej komentarzy (148)
KOMENTARZE
(148)
wb.
3 miesiące temu
Po Czernobylu, Fukushimie, wielu latach straszenia Polaków "atomem" nie wydaje się prawdopodobne by te lokalizacje były przez miejscowe społeczności przyjmowane z entuzjazmem choć prawidłowo zaprojektowane, wykonane i eksploatowane elektrownie jądrowe w polskich warunkach geologicznych i klimatycznych powinny być znacznie mniej szkodliwe dla ludzi i środowiska od węglowych a prąd z nich to jeszcze odległa w czasie "śpiewka" do której mogą społeczeństwo przekonywać BRAKI PRĄDU.
fukfuk
3 miesiące temu
fkushme wybudowali do dzisia nie uprzatnieta ta bezpieczna rlektrownia
nlmk
3 miesiące temu
nie bedzue tej elektrowni nawet jak chca tego amerkanie i usluzny im pis
nlmk
3 miesiące temu
nie bedzue tej elektrowni nawet jak chca tego amerkanie i usluzny im pis
Ava
4 miesiące temu
Ludzie się nie zgodzą pujda przetestować to nic mie zrobią. A wiecie że ta firma jeszcze nigdy nie zbudowala realnie elektrowni my bedziemy pierwszymi królikami doswiadczalnymi.Nie godzimy się na to.Ameryka niech u siebie testuje
...
Następna strona