Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Amerykański gigant może zainwestować w Polsce. Fabryka za 80 mld dolarów i 10 tys. miejsc pracy

42
Podziel się:

W Polsce może powstać wielka fabryka Intela. Strona Polska zaproponowała amerykańskiemu koncernowi trzy lokalizacje. Koszt inwestycji szacowany jest na 80 mld dolarów.

Amerykański gigant może zainwestować w Polsce. Fabryka za 80 mld dolarów i 10 tys. miejsc pracy
Intel może wybudować fabrykę w Polsce (Adobe Stock, gutaper)
bELnGtkl

Polska jest jednym z krajów, który jest brany pod uwagę jako lokalizacja nowej fabryki Intela, informuje "Rzeczpospolita". Amerykański gigant planuje budowę fabryki składającej się z ośmiu zakładów produkcyjnych chipów o wartości 80 mld dolarów. Polska zaproponowała Intelowi trzy lokalizacje, poinformował dziennik prezes korporacji Pat Gelsinger.

Mateusz Morawiecki spotkał się z prezesem Intela

Intel otrzymał 70 propozycji lokalizacji. Trzy z nich dotyczą Polski, poinformował prezes Intela, który kilka dni temu spotkał się z Mateuszem Morawieckim w Gdańsku. Rozmowa miała miejsce w polskim centrum badawczo-rozwojowego amerykańskiej firmy.

"Cyfryzacja to dziś jeden z najważniejszych horyzontów nowoczesności. Od kilku lat mocno stawiamy na jej rozwój. Epidemia koronawirusa uświadomiła nam, że cyfryzacja nie tylko ułatwia życie, ale może być warunkiem normalnego funkcjonowania. Świat nowoczesnych technologii wnika w nasze codzienne życie coraz bardziej, a my chcemy, żeby Polska była liderem cyfrowych zmian" – napisał po spotkaniu z Patem Gelsingerem.

bELnGtkn
Zobacz także: Podatek od korporacji. Ekspert: Przydatne. Idziemy drogą Trumpa

Osiem zakładów Intela za 80 mld dolarów

W wybranej przez Intel lokalizacji ma powstać osiem zakładów produkcyjnych, których budowa będzie kosztować 80 mld dolarów. Inwestycja ma powstawać dekadę. Planowane zatrudnienie to 10 tys. osób. Według informacji "Rzeczpospolitej" strona Polska miała zaproponować amerykańskiemu koncernowi lokalizacje na Dolnym Śląsku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELnGtkO
intel
inwestycje
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(42)
dawne koszali...
miesiąc temu
Zapomniał o czystym Pomorzu Zachodnim i tamtejszej kadrze. Sląsk jest za brudny dla procesorów.
Edek
miesiąc temu
Żadnych stref ekonomicznych. Nie mam zamiaru tyrać żeby zagraniczny kapitalista miał zwolnienia podatkowe, ulgi w vat, dopłaty do pensji i wykorzystywał w ten sposób mnie i moich rodaków.
Edek
miesiąc temu
Tam gdzie miało powstać to lotnisko jest dobra lokalizacja.
bELnGtkP
Myśl
miesiąc temu
Najlepsza lokalizacja to strefy ekonomiczne zagłębia miedziowego. Dodatkowo umowy o bezpośrednia dostawę miedzi z KGHM.
staryportfel
miesiąc temu
Nic z tego nie będzie, jak się hamerykańce dowiedzą, że minimalna płaca będzie wynosić 1000 dolków, to sobie pojadą budować fabrykę w Mołdawii albo Albanii.
...
Następna strona