Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
24.06.2020 21:19

Andrzej Duda w USA. Prezydent Polski jest już w Białym Domu

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w środę 24 czerwca w Waszyngtonie Donalda Trumpa. Politycy już rozmawiają w Białym Domu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Andrzej Duda w USA. Prezydent już spotkał się z Donaldem Trumpem.

Andrzej Duda już zawitał do Białego Domu. Prezydent został przyjęty przez Donalda Trumpa, prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Andrzej Duda w USA. Prezydent już jest w Białym Domu

Andrzej Duda i Donald Trump mieli m.in. poruszyć kwestie obronności, współpracy handlowej, energetyki oraz bezpieczeństwa w dziedzinie telekomunikacji.

Już wcześniej przedstawiciele amerykańskich władz zapewniali, że na czas wizyty zostaną wprowadzone środki bezpieczeństwa oraz testy, które mają zapewnić ochronę prezydentom, lecz również pozostałym zagranicznym gościom oraz pracownikom Białego Domu.

Zobacz też: 500+ i 13. emerytura. Waldemar Witkowski zajął stanowisko

Andrzej Duda do Waszyngtonu przyleciał w środę nad ranem czasu polskiego. Na konferencji prasowej przed spotkaniem podkreślał, że fakt, że jest pierwszym przywódcą, który zawitał do Stanów Zjednoczonych po wybuchu pandemii, udowadnia silne więzi między Polską a USA.

- Tym samym zaproszona została także Europa, Unia Europejska, bo jesteśmy członkiem Unii Europejskiej, a więc to oznacza - śmiało mogę powiedzieć - że wzrok Stanów Zjednoczonych jest zwrócony dzisiaj na Europę, wzrok Stanów Zjednoczony jest zwrócony na współprace euroatlantycką - co dla mnie bardzo ważne - żeby ją budować, pogłębiać, usuwać wszystkie bariery, które gdzieś w tej współpracy na przestrzeni lat powstawały - powiedział prezydent na konferencji prasowej przez spotkaniem w Białym Domu, cytowany przez portal tvn24.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: usa, wizyta, Andrzej Duda, Donald Trump, waszyngton, biały dom, polska, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-06-2020

Cudaczny watykański kraikMina Donka mówi-czego ten ułomek ode mnie chce?

24-06-2020

KlęskaJeżeli oświadczenia prezydentów z konferencji prasowej to jest wszystko co pan Duda uzyskał w USA to jest to jego całkowita osobista klęska. Tak … Czytaj całość

24-06-2020

XYZCzyżby jarek wypożyczył dudę Trumpowi ?

Rozwiń komentarze (7)