Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Andrzej Duda w USA. Prezydent Polski jest już w Białym Domu

7
Podziel się

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w środę 24 czerwca w Waszyngtonie Donalda Trumpa. Politycy już rozmawiają w Białym Domu.

Andrzej Duda w USA. Prezydent już spotkał się z Donaldem Trumpem.
Andrzej Duda w USA. Prezydent już spotkał się z Donaldem Trumpem. (PAP)
bEqKbdWZ

Andrzej Duda już zawitał do Białego Domu. Prezydent został przyjęty przez Donalda Trumpa, prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Andrzej Duda w USA. Prezydent już jest w Białym Domu

Andrzej Duda i Donald Trump mieli m.in. poruszyć kwestie obronności, współpracy handlowej, energetyki oraz bezpieczeństwa w dziedzinie telekomunikacji.

Już wcześniej przedstawiciele amerykańskich władz zapewniali, że na czas wizyty zostaną wprowadzone środki bezpieczeństwa oraz testy, które mają zapewnić ochronę prezydentom, lecz również pozostałym zagranicznym gościom oraz pracownikom Białego Domu.

bEqKbdXb
Zobacz także: Zobacz też: 500+ i 13. emerytura. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/waldemar-witkowski-6378050272769665c">Waldemar Witkowski</a> zajął stanowisko

Andrzej Duda do Waszyngtonu przyleciał w środę nad ranem czasu polskiego. Na konferencji prasowej przed spotkaniem podkreślał, że fakt, że jest pierwszym przywódcą, który zawitał do Stanów Zjednoczonych po wybuchu pandemii, udowadnia silne więzi między Polską a USA.

- Tym samym zaproszona została także Europa, Unia Europejska, bo jesteśmy członkiem Unii Europejskiej, a więc to oznacza - śmiało mogę powiedzieć - że wzrok Stanów Zjednoczonych jest zwrócony dzisiaj na Europę, wzrok Stanów Zjednoczony jest zwrócony na współprace euroatlantycką - co dla mnie bardzo ważne - żeby ją budować, pogłębiać, usuwać wszystkie bariery, które gdzieś w tej współpracy na przestrzeni lat powstawały - powiedział prezydent na konferencji prasowej przez spotkaniem w Białym Domu, cytowany przez portal tvn24.pl.

bEqKbdXh

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqKbdXC
KOMENTARZE
(7)
Pocieszanka d...
rok temu
Elektryczne gitary - Sobowtór YT 2000 4592 wyświetlenia•2 sie 2014
Politolog
rok temu
Jaki prezydent taka wizyta i jej rezulaty. Kompletna klęska pana Dudy w USA.
Klęska
rok temu
Jeżeli oświadczenia prezydentów z konferencji prasowej to jest wszystko co pan Duda uzyskał w USA to jest to jego całkowita osobista klęska. Tak naprawdę nic nie uzyskał od prezydenta Trampa. Powtórzono stare komunałki które już padły 3 lata temu a Tramp mówiąc jak to wspaniale buduje się mur na granicy z Meksykiem całkowicie pogrążył tą wizytę. Po prostu wykorzystał naszego prezydenta do swojej kampani wyborczej odwołując się do wiekich ludzi Ameryki. Można było tylko odnieść wrażenie że chce wcisnąć Polsce budowę elektrowni atomowej i to wszystko. Całkowita kleska tej wizyty. Nic nie załatwił i nic nie uzyskał pan Duda w USA. Stracony czas. Szkoda była tam jechać.
bEqKbdXD
Ciekawy
rok temu
Ciekawy jestem jakiej szuka sobie posady w białym domu.
m-53
rok temu
Redaktorze, nie odwiedził a spotkał się, złożył wizytę.