Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie obowiązkowych szczepień. "Znam podejście moich rodaków"

77
Podziel się:

Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie obowiązkowych szczepień. Zdaniem prezydenta ze względu na podejście Polaków, nie ma szans na wprowadzenia takiego obowiązku. To kolejna wypowiedzi Dudy dotycząca szczepień – prezydent jeszcze latem mówił, że jest przeciwnikiem obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19.

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie obowiązkowych szczepień. "Znam podejście moich rodaków"
Andrzej Duda skomentował pomysł obowiązkowych szczepień (PAP, Mateusz Marek)

Andrzej Duda nie wyobraża sobie wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19. Prezydent spotkał się z przywódcami państw V4 - prezydentem Węgier Janoszem Aderem oraz prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą. Ze względów zdrowotnych nieobecny był prezydent Czech Milosz Zeman.

- Znając podejście moich rodaków, nie wyobrażam sobie wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 – powiedział Duda w Budapeszcie.

Duda i Ziobro jednym głosem w sprawie obowiązkowego sczepienia

Andrzej Duda już w przeszłości wypowiadał się wprost w sprawie obowiązkowych sczepień. Latem prezydent mówił wprost — Jestem absolutnie przeciwnikiem obowiązkowego szczepienia. To przekroczenie granicy, na które nie możemy sobie pozwolić. Podobnego zdania był też Zbigniew Ziobro.

- Solidarna Polska ma w parlamencie 19 głosów, a wiele wskazuje, że niedługo mamy szanse mieć 20 posłów. Z całą pewnością decyzja naszego środowiska jest taka, że nie zgodzimy się na wprowadzenie obowiązkowego szczepienia – mówił w radiu Wnet we wrześniu minister sprawiedliwości.

Zobacz także: Wzrost akcyzy zachęci do przemytu? Były szef KAS tłumaczy

Andrzej Duda zachęca, żeby podejść do sprawy "jak najrozsądniej"

Choć Duda uważa, że Polacy nie będą zadowoleni z obowiązków szczepie, to nie przeszkadzało to prezydentowi zaapelować, żeby podejść do sprawy "jak najrozsądniej" i ze szczepienia skorzystać.

Węgrzy jak polski rząd. Słowacy dyskutują

Prezydent Węgier Janosz Ader poinformował, że rząd w tym kraju nie planuje, "przynajmniej krótkofalowo", wprowadzenia obowiązkowego szczepienia. - Jeśli stanowisko rządu się zmieni, na pewno państwo otrzymacie wiadomość – powiedział Ader.

Prezydent Słowacji Zuzana Czaputova powiedziała, że w jej kraju trwa debata polityczna na ten temat, ale obecnie "nie ma jeszcze porozumienia".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(77)
Probus
3 lata temu
Antyszczepionkowcy! Czy u dentysty wolicie "z zastrzykiem", czy "na żywca"?
Probus
3 lata temu
Wciąż nowe zakażenia. Kilkadziesiąt tysięcy osób w ciągu doby. W ciągu ostatniej zmarło prawie 600 osób w Polsce z powodu covid19. Czas najwyższy, by ludzie pełniący najwyższe urzędy w Polsce, wreszcie zastanowili się nad tym co wygadują.
Darek
3 lata temu
Dobrze. Trzeba pochwalić.
Nie trawię
3 lata temu
Tych dwóch osobników , ale tu mają rację.
Wiesław Dębsk...
3 lata temu
Brawo. Racja. Jesteśmy wolnymi ludźmi.
...
Następna strona