Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Andrzej Kwaliński został Głównym Inspektorem Pracy

0
Podziel się:

Zmiana na stanowisku Głównego Inspektora Pracy. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek powołała na nie Andrzeja Kwalińskiego - dotychczasowego wiceszefa Państwowej Inspekcji Pracy.

Andrzej Kwaliński został Głównym Inspektorem Pracy
Andrzej Kwaliński (na zdjęciu) nowym Głównym Inspektorem Pracy. (PAP, PAP/Adam Warżawa, Adam War¿awa)

Artykuł aktualizowany

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zdecydowała się powołać Andrzeja Kwalińskiego na stanowisko głównego inspektora pracy w czwartek 24 września. O nominacji poinformowano za pośrednictwem strony sejmowej.

Świeżo upieczony szef Państwowej Inspekcji Pracy jest z nią związany od ponad 30 lat. Przez ostatnie trzy lata pełnił funkcję jej wiceszefa. Na stronie Sejmu przypomniano również, że we wcześniejszych latach pełnił on m.in. funkcję okręgowego inspektora pracy w Warszawie.

Kończy się tym samym saga związana z wakatem na stanowisku szefa PIP. Wcześniej ten urząd piastował Wiesław Łyszczek.

Zobacz także: Zobacz: UOKiK wchłania Rzecznika Finansowego. "Zwiększymy ochronę konsumentów"

Zrezygnował jednak po aferze z przyznaniem sobie samemu premii. Interia przed kilkoma tygodniami ujawniła, że Łyszczek przyznał sobie w tym roku łącznie 20 tys. złotych nagrody za "szczególne osiągnięcia".

Natomiast od momentu objęcia urzędu w 2017 roku Łyszczek miał przyznać sobie blisko 139 tys. złotych w formie nagród.

To nie spodobało się kierownictwu Prawa i Sprawiedliwości. Dlatego też - po rozmowie z wiceprezesem tej partii oraz wicemarszałkiem Sejmu Ryszardem Terleckim - Łyszczek 12 września zrezygnował ze stanowiska głównego inspektora pracy.

Zgodnie z zapisami ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy, głównego inspektora pracy powołuje i odwołuje marszałek Sejmu. Czyni to po zasięgnięciu opinii Rady Ochrony Pracy i właściwej komisji sejmowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)