Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
17.01.2020 15:38

Aplikacja dla rolników ma pomóc uzyskać dopłaty

Jesienią Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zamierza uruchomić aplikację, która ma ułatwić wydawanie decyzji o dopłatach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
ARiMR wprowadza aplikację dla rolników.

Testową wersję aplikacji pokazano na targach POLAGRA w Poznaniu. Za pomocą aplikacji rolnicy będą mogli wysyłać do ARiMR zdjęcia swoich gruntów i dokumentów potrzebnych przy składaniu wniosków o dopłaty.

"Przygotowujemy się do wprowadzenia tego w tym roku. Idealnym by było, gdyby to się udało zrobić przed jesienią i tak chcielibyśmy to zrobić. Ale będziemy dążyć do tego, żeby maksymalnie ten czas skrócić" - powiedział p.o. prezesa ARiMR Tomasz Nowakowski.

Dzięki możliwości przesyłania zdjęć i dokumentów przez aplikację, czas potrzebny na weryfikację wniosków ma się skrócić. Agencja będzie mogła też zmniejszyć liczbę przeprowadzanych w terenie kontroli działek.

Oglądaj też: Wirus ASF już w Wielkopolsce. Sytuacja coraz poważniejsza. Jaki czarny scenariusz?

Jak powiedział Nowakowski, ARiMR przeprowadza rocznie ok. 70 tys. kontroli terenowych, a koszt jednej sięga kilkuset złotych.

"Musimy wejść w proces cyfryzacji, musimy przeobrazić się tak, żeby próbować odchodzić od papierów. I to są te działania, które będziemy podejmować w tym roku, które na pewno będą zmieniać oblicze Agencji. Strategia 4.0, którą wprowadzamy, zaczęła się wprowadzeniem eWnioskuPlus i płatnościami obszarowymi, które na pewno przyspieszyły weryfikację wniosków" - powiedział Tomasz Nowakowski.

Zanim aplikacja trafi do wszystkich rolników, będzie testowana na terenie kilku wybranych województw.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, rolnictwo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-01-2020

SssA dopłat na koncie zero.A na zaliczki mieli czas do końca listopada.Teraz powinni zapłacić odsetki karne tak jak nam liczą jak czegoś nie zapłacisz

18-01-2020

PppTeż nie otrzymalem żadnych dopłat na chwilę obecną.

19-01-2020

ŻenadaŻenada.Jakie dopłaty?Przez nieudolną politykę zagraniczną rolnicy pewnie pożegnają się z dopłatami. I dobrze. Sami ich wybraliście.GRATULACJE!

Rozwiń komentarze (5)