Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Areszt dla 5 przedsiębiorców zatrzymanych przez CBA. Notariusz może wyjść za kaucją

80
Podziel się:

Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec zatrzymanych w poniedziałek przez CBA i podejrzanych o przestępstwa gospodarcze, skarbowe i korupcyjne pięciu śląskich przedsiębiorców – informuje Radio Zet.

Pięciu zatrzymanych przez CBA  śląskich przedsiębiorców zostaje w areszcie.
Pięciu zatrzymanych przez CBA śląskich przedsiębiorców zostaje w areszcie. (East News, Stanislaw Kowalczuk/East News)
bEUrfMxx

Szósty zatrzymany - notariusz prowadzący kancelarię w Tychach - został zawieszony w czynnościach służbowych. Wobec niego zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł - posinfoermowało Radio Zet.

Przypomnijmy, że sprawę prowadzi katowicka delegatura CBA. Śledztwo dotyczy podejrzenia popełnienia oszustw na szkodę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, podmiotów gospodarczych i osób prywatnych. Ustalenia śledczych wskazują na usiłowanie wyłudzenia 10 mln zł z beskidzkiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw oraz wyłudzenie z NCBiR ponad 2 mln zł.

bEUrfMxz

Jak informowało CBA, postępowanie obejmuje także podejrzenie powoływania się na wpływy u osób publicznych, udział w zorganizowanej grupie przestępczej popełniającej przestępstwa gospodarcze oraz karnoskarbowe i pranie pieniędzy.

Wśród zatrzymanych przez CBA był Lech B. - były współpracownik Elżbiety Bieńkowskiej (kilka lat temu senator RP a obecnej komisarz Komisji Europejskiej). To on miał być głową całego układu. Jak wskazywali śledczy, Lech B. na spotkania biznesowe miał umawiać się w biurze senatorskim, uwiarygadniał się wizytówkami samej Bieńkowskiej. Nie współpracuje z nią jednak od ponad pięciu lat.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, które potwierdził money.pl u osób zbliżonych do śledztwa, na liście zatrzymanych był również Jarosław M., brat Elżbiety Bieńkowskiej. Jest przedsiębiorcą, związany z branżą hutniczą, transportową i przetwórstwem złomu. Jarosław M. jest prezesem dwóch firm z Mysłowic. Obie spółki są z podobnych branż - zajmują się sprzedażą hurtową odpadów i złomu.

bEUrfMxF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUrfMya
KOMENTARZE
(80)
tio
3 lata temu
notariusz miał chody w sądzie więc wyszedł
Xxx
3 lata temu
Kiedy cba zajmie sie w koncu ukladem gdanskim w gdansku .czy gdansk to odrebne miasto niezalezne od wladzy RP.i wladze moga sobie robic co chca !!!!
teed
3 lata temu
2 miliony ? tyle kaczor wydaje na obiadki gdzie są te mafie co podobno ukradły 240 miliardów ?
bEUrfMyb
Afas
3 lata temu
CBA działa tylko na zlecenie partii . Widocznie konkurencja dla pisu w wyciąganiu kasy
Ela
3 lata temu
Ścigać jeszcze tych UE
...
Następna strona