Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

AstraZeneca zostawi w Polsce 1,5 mld złotych. Pierwszy kontrakt Polski w Davos

46
Podziel się

1,5 mld zł przywiezie ze Światowego Forum Ekonomicznego premier Mateusz Morawiecki. W Davos premier ogłosił, że medyczny gigant AstraZeneca chce rozwijać w Warszawie nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe - donosi ze Światowego Forum Ekonomicznego Mateusz Ratajczak z money.pl.

Premier Mateusz Morawiecki do Davos przyleciał wprost z Japonii. I pierwszego dnia wizyty ogłosił dużą inwestycję
Premier Mateusz Morawiecki do Davos przyleciał wprost z Japonii. I pierwszego dnia wizyty ogłosił dużą inwestycję (PAP, PAP/Leszek Szymański)
bDzYTvKd

Krótkie oświadczenie, 5 minut przemówień i 1,5 mld zł wędruje do Polski. A przynajmniej na pierwszy rzut oka. Premier Mateusz Morawiecki w środę rozpoczął wizytę w szwajcarskim Davos, gdzie trwa Światowe Forum Ekonomiczne. W środę w ciągu dnia premier spotkał się z prezesem firmy AstraZeneca - Leifem Johanssonem. I już kilka godzin później panowie wspólnie ogłosili miliardową inwestycję w Polsce.

Koncern, tworzący między innymi leki stosowane w walce z nowotworami, na całym świecie zatrudnia ponad 60 tys. osób. Niebawem najpewniej zwiększy zatrudnienie w Warszawie. Firma w Polsce obecna jest od niemal trzech dekad, a warszawski oddział i tak jest już jednym z największych na świecie. Nie zmienia to faktu, że koncern w najbliższych latach ma znacznie poszerzyć obecność nad Wisłą.

bDzYTvKf

Jak zaznaczył premier Mateusz Morawiecki, rozmowy w tej sprawie toczyły się przez kilka miesięcy, a ich finał przypadł właśnie na czas Światowego Forum Ekonomicznego. Jak tłumaczył podczas krótkiej konferencji prasowej, jest przekonany, że takie inwestycje tworzą w Polsce wysokopłatne miejsca pracy.

Zobacz także: Zobacz także: Brakuje leków w Polsce. "Jesteśmy w ogonie Europy"

- Badania i rozwój to obszar, na którym nam wyjątkowo zależy. To tutaj jest miejsce dla najlepszych specjalistów, to tutaj są wysokopłatne miejsca pracy. I właśnie dziś możemy podsumować kilkumiesięczny okres rozmów na temat bardzo dużej inwestycji w Polsce - mówił premier Mateusz Morawiecki.

bDzYTvKl

Ani premier, ani prezes AstraZeneca nie omawiali szczegółów inwestycji, nie było również możliwości zadawania pytań. - Dla nas to istotna i znaczna inwestycja - podkreślał Lief Johansson, prezes firmy.

AstraZeneca w Polsce działa od 1992 roku. To wtedy pojawił się u nas pierwszy oddział tego farmaceutycznego koncernu. W 2011 roku firma utworzyła w Warszawie globalne Centrum Operacyjne Badań Klinicznych. Było to pierwsze takie miejsce w tej części Europy i zaledwie jedno z sześciu na świecie.

bDzYTvKm
bDzYTvKG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(46)
sly
rok temu
a co z Polską B gdzie ci inwestorzy
marzi1958
rok temu
Ciekawe jakie jest "drugie dno" - tego ...kontraktu?!!, i ile on Polskę będzie kosztować!!
Hehhe
rok temu
Najprawdopodobniej.......czyli nie ma kontarktu
bDzYTvKH
Sfhhj
12 miesięcy temu
Jeżeli wszystko tak do że idzie to czemu nasza zbrojeniówka armia jest taka słaba
Julia🤣🤣🤣
12 miesięcy temu
Poczekamy -zobaczymy. Mateuszek-kłamczuszek
...
Następna strona