Notowania

Atom w Polsce. Powstać może nawet 6 elektrowni

135 mld zł ma pochłonąć budowa polskiej energetyki jądrowej. Pierwszy blok ma powstać do 2033 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Minister Tchórzewski zdradza koszty elektrowni atomowej w Polsce (Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)

Miejsce powstania pierwszej polskiej elektrowni atomowej wciąż nie jest znane, ale minister energii Krzysztof Tchórzewski poinformował o kosztach jakie popchnie projekt polskiej energetyki jądrowej – pisze next.gazeta.pl.

W odpowiedzi na interpelację poselską Pawła Pudłowskiego zdradza, że pierwszy blok mógłby zostać uruchomiony w 2033 roku. Cały program ma jednak objąć 20-25 lat.

*Obejrzyj również: Atom w Polsce i na świecie *

Ile będzie kosztował. Z szacunków resortu energii ma płonąć od 100 do 135 mld zł. Dzięki tej inwestycji do 2043 roku mogłoby powstać sześć bloków o łącznej mocy 6-9G W.

Nowe informacje dotyczące energii jądrowej w Polsce to kolejny etap trwającej od lat dyskusji nad budową enektrowni. Rząd zmienia zdanie raz obicująć ogłosić decyzję o budowie, jak to było w październiku 2017 roku, to twierdząc, że inwestycja jest nieopałcalna, jak przekonywał minister Tchórzewski w grudniu ubiegłego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2019

optymistaale się ubawiłem. Pierwszą elektrownię atomową budujemy od 40 lat i nie ma nawet wybranego miejsca, a nagle powstanie 6. Rzućcie jeszcze coś fajnego, … Czytaj całość

19-03-2019

EkologiaKraje wysokorozwinięte np. Niemcy, Belgia chcą uciekać od elektroni jądrowych, a my będziemy w to inwestować. Chyba warto odpowiedzieć sobie na … Czytaj całość

19-03-2019

myszaParanoja ! Sześć bloków czy sześć elektrowni !? Ja jednak obstawiam ze nie będzie ani jednej, już nie wspominając o braku lokalizacji !!!

Rozwiń komentarze (162)